Febiofest v Praze skončil, pokračuje v regionech

Udělením Grand Prix švédskému filmu DOMOV skončila včera večer pražská část 21. ročníku Febiofestu. Soutěž amatérských filmů natočených na mobil vyhrál film Hra peněz (Barbora Skoumalová, Agáta Paličková, Petr Polák). Výběr z přehlídky startuje v pondělí v regionech.

Na festival dorazili mimo jiné herci Kati Outinen nebo Isaach de Bankolé. Přijel i režisér Sylvain Chomet, Srdan Golubović nebo programový ředitel Berlinale Dieter Kosslick . Do Prahy přijel i polský herec Robert Więckiewicz, aby převzal Kristiána pro Andrzeje Wajdu. Nechyběla ani slíbená Barbora Bobulová.

Už v pondělí začínají první regionální ozvěny festivalu v Českých Budějovicích. Výběr z přehlídky se postupně podívá do dalších 11 měst v Čechách i na Moravě.

Vítězný film divácké soutěže amatérských filmařů

Letošní Febiofest navštívilo 61 tisíc diváků. Oproti loňsku se návštěvnost zvýšila. Naznačoval to už zvýšený zájem o předprodej vstupenek. V Praze se přehlídka konala tradičně v multikině Cinestar Anděl. Febiofest promítl více než 140 filmů ze 60 zemí. Nabídl i doprovodný program. Music Fest přinesl velkou nabídku kapel i DJ´s. Na piazzetě před multikinem probíhala výstava sochařských objektů.

MS, totalfilm.cz
foto/video: MFF Praha Febiofest, LittleBig Productions