Nepřehlédněte

Přichází česká obdoba Netflixu – ivio.cz nabídne většinu filmů zdarma

Hollywood Classic Entertainment dneškem spouští novou online knihovnu filmů a seriálů. Většinu obsahu nabídne divákům zdarma. IVIO nabízí v tuto chvíli přes 1000 titulů, 700 z nich je přístupno zdarma s reklamou, zbylé filmy (žhavé novinky a vše v HD kvalitě) za poplatek. Nová služba nabízí  několik druhů předplatného. V budoucnu by služba divákům chtěla nabídnout například čerstvé díly amerických seriálů, už 24 hodin po jejich premiéře v USA.

Aktualizace: Ivio.cz ukončilo svou činnost ke 30.6.2015

Titulní strana IVIO

Titulní strana IVIO

Ivio logoProvozovatel rozdělil filmy do třech kategorií. První z nich, nejobsáhlejší, nabízí přes 700 titulů zdarma, prokládané reklamními breaky a v SD kvalitě (za 29/měsíc bez reklam).
Dále tu jsou prémiové účty bez reklam a v HD kvalitě. (39/den, 99/týden, 189/měsíc, 499/čtvrtrok, 1999/rok).
Placená skupina obsahuje především žhavé novinky, které je ale možné shlédnout také za jednorázový poplatek 49/SD kvalita a 69/HD kvalita.

IVIO printscreen 4

V tuto chvíli jsou všechny tituly k dispozici s dabingem, přepnout můžete i na původní jazykovou stopu, titulky budou postupně doplňovány. Zatím jen u menšiny obsahu. Celá knihovna se bude postupně rozšiřovat nově přicházejícími tituly. Uživatelům osobních počítačů (stolních, notebooků, PC i Apple) je IVIO přístupné přes webový portál www.ivio.cz. Pro uživatele mobilních zařízení jsou určeny speciální aplikace.

IVIO printscreen 2

Android-vs-AppleStačí pár kliknutí a divák se ocitne v přehledně uspořádané databázi filmů a seriálů. Krimi, rodinné, pro děti, dobrodružné, komedie… Knihovna se bude postupně rozšiřovat, v první fázi o filmy a seriály světoznámého studia Walt Disney / ABC Universal a dále pak studia FOX, BBC. Počítá se i se speciálním projektem Hot from the US, který by přinesl současné americké seriály, mající četné příznivce i u nás, už 24 hodin po premiéře v USA.

Během 14 dnů bude k dispozici aplikace pro ios, za měsíc i pro android. Za další dva měsíce se objeví první aplikace pro chytré televize napříč různými značkami.
Příprava IVIA trvala přes rok a jeho mediální tváří se stal herec a režisér Jiří Mádl. Ten poskytl Totalfilmu rozhovor na téma nelegální stahování.

V Česku nabízí podobnou službu Voyo.cz nebo Topfun. Ani jedna z online půjčoven ale nenabízí obsah zdarma.

Aktualizace: 

Praha, 22. července 2014– Společnost Samsung začala na vybraných mobilních zařízeních nabízet novou aplikaci IVIO, která je jediným on-line kinem s mimořádnou filmovou knihovnou zdarma. Uživatelé chytrých zařízení Samsung si tak mohou vybrat a zhlédnout tisíce hodin filmů a seriálů, z nichž mnohé nikdy nevyšly na DVD.

Aplikace byla připravena na přístroje se systémem Android. Filmové zážitky tak čekají majitele vybraných Samsung modelů smartphonů, tabletů a řady Note*, s tím že se dostupnost bude v budoucnu rozšiřovat i na další přístroje.

*Aplikace IVIO je aktuálně dostupná na zařízeních Tab S, Note Pro, Tab Pro, Tab 3, Tab 4, Note 10.1 2014 Edition, Note 3, Note 3 Neo, S5, S4, S4 Active

Navíc při prvním spuštění aplikace získají majitelé tabletu Tab S po dobu třech měsíců Prémium účet zdarma, majitelé ostatních zařízení na jeden měsíc.

Aplikace je dostupná ke stažení zde:

http://apps.samsung.com/earth/topApps/topAppsDetail.as?productId=000000866348

IVIO najdete zde

MS, totalfilm.cz
foto/printscreen: HCE, totalfilm.cz
zdroj: HCE, 2media, Totalfilm.cz

 1. […] Přichází česká obdoba Netflixu – ivio.cz nabídne většinu filmů zdarma […]

  Reagovat na tento komentář
 2. Jak můžete něco inzerovat co není pravda.V deníku AHA na celou stránku-STOVKY FILMŮ ZDARMA.Ani jeden nejde spustit!

  Reagovat na tento komentář
 3. Růžena Vetterova 15.3.2014, 06:04

  Jak se mohu prosím přihlásit do knihovny ivio.cz ?

  Reagovat na tento komentář

Napište nám co si myslíte

Nebojte, Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.