Šéf Warner Bros. definitivně potvrdil plány na spinoff Harryho Pottera

V rozhovoru pro New York Times prozradil plány Warner Brothers pro nadcházející roky Kevin Tsujihara, generální ředitel studia. Jak jsme psali před časem, studio chystá spinoff Harryho Pottera. Harry se sice nevrátí, protože děj na motivy Rowlingové knihy Fantastická zvířata a kde je najít se bude odehrávat 70 let před jeho příběhy.

Kevin Tsujihara, generální ředitel Warner Bros. (foto: Emily Berl, The New York Times)

Kevin Tsujihara, generální ředitel Warner Bros. (foto: Emily Berl, The New York Times)

Ale pro fanoušky kouzelného světa Harryho Pottera je tato zpráva senzací. Film by měl odstartovat celou novou ságu, která by měla celkem mít tři díly. Podle Rowlingové ale nepůjde ani o prequel ani sequel Harryho Pottera. Na příběhu Pottera bude série zcela nezávislá. Není ale vyloučeno, že se v nových filmech potkáme s postavami, které už z Potterovek známe. Albus Brumbál by mohl být jednou z nich.

V tuto chvíli píše Rowlingová první film. Spisovatelka spolupracuje se studiem od roku 1997, kdy se začal připravovat první díl Harryho Pottera – Kámen mudrců.
Ředitel Warnerů se zmínil i o pokračování Lego příběhu, který se do kin podívá v roce 2017. Dokonce naznačil, že se pracuje na několika pokračováních zároveň.
V roce 2016 se objeví na plátnech dosud nepojmenovaný střet Batmana a Supermana v jednom filmu.

připravil: JG, totalfilm.cz
zdroj: Warner´s C.E.O. is Bullish on the Big Screen, New York Times © 2014