Sylvain Chomet na Febiofestu a Anifilmu

V rámci Febiofestu bude uveden ceněný film režiséra Sylvaina Chometa Iluzionista. Partnerem projekce příběhu stárnoucího kouzelníka, který bude promítán za účasti autora, je Mezinárodní festival animovaného filmu ANIFILM. Projekce a následná beseda s režisérem se konají v Divadelním sále MeetFactory v Praze na Smíchově a to ve středu 26. března od 19.00.

Iluzionista

Iluzionista

V květnu v Třeboni pak Anifilm představí v sekci Pohledy pásmo filmů, které Sylvain Chomet sám vybere. Budete mít možnost vidět filmy, které tohoto francouzského režiséra inspirovaly nebo které považuje za klíčové.
Nejčerstvější přírůstek Chometovy filmografie není poprvé v jeho režisérské kariéře animovaný. AČFK nedávno do kin uvedla jeho vizuálně i obsahově hravý snímek Attila Marcel (recenze zde). I tento film bude uveden v rámci letošního Febiofestu.

Francouzský režisér a animátor Sylvain Chomet (*1963) je v Česku nejlépe známý díky svému vtipnému a nápaditě animovanému filmu  Trio z Belleville. Za tento film sklidil mj. dvě nominace na Oscara. O Oscara se ucházel o sedm let později i jeho Iluzionista.

Trio z Belleville

Trio z Belleville

Febiofest ale promítne také Chometův oceňovaný krátký film Stará dáma a holubi (cena  BAFTA za nejlepší krátký animovaný film, nominace na Oscara a Césara) z roku 1997, i hranou novinku Attila Marcel.

zdroj: Anifilm, Febiofest, AČFK
připravil: MS, totalfilm.cz