Televiznímu dramatu Na druhý pohled vládne Tomáš Dastlík

Česká televize uvede v neděli 9. března premiéru nového televizního filmu Petra Nikolaeva podle scénáře Romana Vojkůvky. Drama Na druhý pohled vypráví příběh dvou bratrů, jejichž blízký vztah skončil po fatální události před dvaceti lety.

Na druhý pohled (foto: ČT)

Na druhý pohled (foto: ČT)

Karel (David Matásek) je úspěšný podnikatel se spokojenou manželkou (Vanda Hybnerová) a dvěma dětmi (Josefína Rašilovová a Jan Fanta). Emil (Tomáš Dastlík) je bývalý kriminálník, pracuje jako dělník a bydlí na ubytovně. Na první pohled neexistují dva rozdílnější lidé než Karel a Emil. Karlova žena ani děti netuší, co se mezi bratry před lety odehrálo.

Na druhý pohled (foto: ČT)

Na druhý pohled (foto: ČT)

Autor scénáře Roman Vojkůvka natočil sám několik krátkometrážních a dva celovečerní horory. Scénáristiku nestudoval. Přesto napsal jeden z nejlepších televizních scénářů, jejichž realizace jsem v posledních letech viděl. Jeho příběh drží pohromadě, nemá slepá místa a nepůsobí vzhledem k tématu unyle a provinčně.
Spolu se zručným Nikolaevem staví příběh morálního dilematu. Záměrně nechci ani naznačovat, co se mezi bratry odehrálo, ani co jeden po druhém požaduje. Nic není ale zadarmo. A navíc, jak víme, zdání může klamat…

Na druhý pohled (foto: ČT)

Na druhý pohled (foto: ČT)

Televizním objevem je bezpochyby ostravský herec Tomáš Dastlík, který roli dodal velké charisma a uvěřitelnost. Jak svou fyziognomií, tak civilním výkonem. Dastlík se sice objevil už v několika televizních seriálech včetně Případů 1. oddělení, ale v hlavní roli se na obrazovce objevuje poprvé. Věřím, že si ho další režiséři všimnou a využijí ho nejen na televizní obrazovce.

Na druhý pohled (foto: ČT)

Na druhý pohled (foto: ČT)

čt1

Střet obou bratrů je sice hlavním hybatelem děje. Ale větší prostor než Matásek dostala kromě Dastlíka Vanda Hybnerová jako Karlova žena. Má co hrát, její postava na malém prostoru prochází přirozeným vývojem.
Zajímavostí je obsazení její skutečné dcery Josefíny Rašilovové.
Z nedělního večera můžete s klidem ukrojit 70 minut pro toto moderní a svižné drama. Neprohloupíte.
[usr 8]

Martin Staněk, totalfilm.czicon_csfd
foto/video: © Česká televize, 2014

Na druhý pohled
drama (ČT, 2014)
premiéra: 9. března 2014 ve 20:00 na ČT1
Režie: Petr Nikolaev
Scénář: Roman Vojkůvka
Dramaturgie: Helena Slavíková
Hrají: Tomáš Dastlík, Vanda Hybnerová, David Matásek, Igor Bareš, Josefína Rašilovová, Jan Fanta a další

Napište nám co si myslíte

Nebojte, Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.