Anifilm nabídne pestrý výběr i v soutěži krátkých a studentských filmů

6. května startuje už pátý ročník Mezinárodního filmového festivalu ANIFILM 2014. To nejlepší z domácí i zahraniční animované tvorby si návštěvníci festivalu budou moci užívat až do neděle 11. května. Pestrý výběr přichystali organizátoři i do soutěže krátkých a studentských filmů.

Gloria Victoria (foto: Anifilm)

Gloria Victoria (foto: Anifilm)

Letošní výběr krátkých a studentských filmů je pestrý a zahrnuje škálu technik, zemí i narativních postupů. Zastoupeni jsou přitom známí tvůrci jako Bill Plympton s filmem Drunker Than a Skunk, Theodor Ushev se sugestivním snímkem Gloria Victoria či extravagantní autor Rosto se surrealistickým dílem Lonely Bones.

Chrrrrrrrrrrrrrrr (foto: Anifilm)

Chrrrrrrrrrrrrrrr (foto: Anifilm)

Z české tvorby se můžeme těšit na premiérové uvedení zbrusu nového filmu Chrrrrrrrrrrrrrrr Jaromíra Plachého či na japonsko-český, lehce hororový projekt legendárního Jiřího Barty Sněžná žena. Zastoupeni jsou také mladí autoři, kteří přinášejí nový styl či poetiku a možná se na Anifilmu dočkají svého „objevení“.

Sněžná žena (foto: Anifilm)

Sněžná žena (foto: Anifilm)

Celkově vydal letošní výběr na čtyři pásma krátkých filmů a tři pásma studentských, přičemž i soutěž studentských filmů představuje různorodá díla. Do finálního výběru se dostaly přední filmové, především evropské školy.

Hlavní soutěž jsme představili zde.

Festival kromě projekcí nabídne nespočet doprovodných akcí, výstav a workshopů pro celou rodinu.

více na www.anifilm.cz | sledujte festival i jeho zákulisí také na Instagramu#anifilm2014

JG, totalfilm.cz
foto/video: Anifilm, Totalfilm.cz © 2013, 2014

Banner Anifilm