Krobotova komedie Díra u Hanušovic má první teaser

V červenci vstoupí do kin filmový režijní debut Miroslava Krobota Díra u Hanušovic. Krobot je dlouholetým režisérem Dejvického divadla a televizní režii si spolu s Janem Prušinovským nedávno vyzkoušel na televizním seriálu Čtvrtá hvězda. Dnes byl zveřejněn první teaser, který vám také nabízíme.

Hlavní roli v nové hořké komedii o mladé učitelce Maruně ztvárnila Tatiana Wilhelmová. Maruna se zmítá mezi nerozhodným starostou Ivanem Trojanem, naivním místním prosťáčkem Olinem (Jaroslav Plesl) a promiskuitním klempířem Kódlem, jehož ztvárnila hvězda slovenské Partičky Lukáš Latiňák. Marunina sestra Jaruna (Lenka Krobotová) naopak neponechává nic náhodě a krátce poté, co na pohřbu potkává postaršího Němce Hanse, se ho rozhodne následovat do Mnichova.

Díra u Hanušovic

Díra u Hanušovic

V tu dobu v „ospalé díře“ začíná přituhovat. Společenským centrem vesnice i všeho dění je hospoda, v níž se kromě hlavních protagonistů schází i nekonformní trojice lesních dělníků David Novotný, Simona Babčáková a Hynek Čermák. Ve filmu dále hrají Johanna Tesařová, Martin Myšička nebo Klára Melíšková. Drsná poetika filmu je podpořena i obsazením řady neherců v rolích vesničanů a pobudů.

Díra u Hanušovic

Díra u Hanušovic

Autoři scénáře Miroslav Krobot a psycholog Lubomír Smékal vnímají Díru u Hanušovic jako film o lásce a naději a jako výraz respektu k těm, co zůstávají. Film vznikl v producentské dílně Evolution Films u producenta Ondřeje Zimy. Koproducentem filmu je Česká televize – Tvůrčí producentská skupina Kateřiny Ondřejkové a RWE a Soundsquare. Do distribuce film uvede 24. července A-Company Czech.

Připravil: JG, totalfilm.cz
zdroj: M. Reková
foto: A-Company, 4press