Nepřehlédněte

Recenze | Jedna za všechny – dobrý scénář a skvělá zábava

Právnička Carly je zamilovaná do úžasného muže. Vše je naprosto v pořádku až do chvíle než zjistí, že miláček zamlčel manželku.
Šok nastává na obou stranách. Manželce docvakne, že má v Carly sokyni v lásce. Ale místo toho, aby šly obě dámy proti sobě, spojí se a cestou přiberou ještě další obšourníkovu milenku.

Jedna za všechny (foto: Cinemart)

Jedna za všechny (foto: Cinemart)

Tak trochu to celé připomíná známou komedii Klub odložených žen. Ale nebojte, přestože se i tyto ženy pomstí jak se patří, není to žádný remake, dokonce se ani nijak nekopíruje. Stejný je jen základní model. Tři ženy se spojí proti jednomu muži a nakonec se z nich stávají nerozlučné kamarádky. Je tu Carly Whittenová (Cameron Diaz), rozhodná a tvrdá právnička, která se s nikým nemazlí. I proto se s nevěrou Marka Kinga (Nikolas Coster-Waldau) vyrovnává nejlíp. Hůř je na tom manželka Kate (Leslie Mann).

Jedna za všechny (foto: Cinemart)

Jedna za všechny (foto: Cinemart)

Stepfordské paničce se z minuty na minutu zboří celý svět. Nejdřív chce pochopit, jak jí to její Mark vůbec mohl udělat, posléze se nebezpečně rozzuří.
Carly s Kate se po několika schůzkách začínají sbližovat a společně vyrážejí zjistit, s kým má Mark svůj další milostný poměr. Síly nakonec spojí i s třetí manželovou ženou Amber (Kate Upton). A může začít zábavná cesta za vytouženou pomstou…


předobjednat

Scénář Melissy Stack je výborný. Na americkou komedii tohoto ražení až překvapivě. Komediálně to tu jednoznačně nejvíc roztáčí Leslie Mann. Hysterické záchvaty, potlačovaný pláč a nepříliš silná inteligence. To je v kostce vše, co postavu Kate definuje. Bezpochyby je tahounem celé ženské trojice. Cameron Diaz je tu za sebevědomou a pevnou a mladičká Kate Upton zase dává na odiv své tělesné vnady, její charakter se tu neřeší. Proč taky :)?

Jedna za všechny (foto: Cinemart)

Jedna za všechny (foto: Cinemart)

Humor založený na chemii mezi dotyčnými dámami a chytrým vtipem vycházejícím ze situační komiky. To vše zde funguje na výbornou. Evidentně to jde i bez hloupých a fekálních vtipů. A to je dobře.
Režisér Nick Cassavetes (Zápisník jedné lásky) drží vše pevně na uzdě, ve filmu nejsou zbytečné scény, dostříhalo se až k příjemným 109 minutám.

Jedna za všechny (foto: Cinemart)

Jedna za všechny (foto: Cinemart)

Málokdy si dovedu představit, že bych na komedii vyrazil podruhé. Jedna za všechny by mne ale bez problémů pobavila i dvakrát. A to je jeden z důvodů pro tak vysoké hodnocení.
[usr 8]

Martin Staněk, totalfilm.czicon_csfd
foto/video: Cinemart © 2014

Jedna za všechny
The Other Woman
Komedie / Romantický
USA, 2014, 109 min
Premiéra: 1. května 2014 (Cinemart)

Režie: Nick Cassavetes
Scénář: Melissa Stack
Kamera: Robert Fraisse
Hudba: Aaron Zigman
Hrají: Nikolaj Coster-Waldau, Leslie Mann, Cameron Diaz, Kate Upton, Taylor Kinney, Nicki Minaj, Don Johnson

Jedna za všechny

  1. […] Recenze | Jedna za všechny – dobrý scénář a skvělá zábava […]

    Reagovat na tento komentář

Napište nám co si myslíte

Nebojte, Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.