Menu

TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
Infobox ikona

FESTIVAL NEJHORŠÍCH A BIZARNÍCH FILMŮ PRÁVĚ PROBÍHÁ V PRAZE. O FESTIVALU NARUBY VÍC TADY.

Staří známí se vrací – Bony a klid 2 má trailer (video)

Vrací se Bony a klid. Jeden z nejúspěšnějších českých filmů konce 80. let přichází po letech znovu. Opět v režii Víta Olmera a s hudbou Frankie Goes To Hollywood. V hlavních rolích se kromě starých známých Romana Skamene či Jana Potměšila objeví nově Jakub Prachař či Gabriela Kratochvílová (Česká Miss 2013).

Bony a klid 2, komedie nabitá nečekanými dějovými zvraty, se natáčela na podzim na různých místech v Praze a Středočeském kraji.  Svět kšeftů s valutami a bony, nelegálně směňovanými poukázkami do obchodů s jinak nedostupným západním zbožím, je sice dávno pryč, ale způsobů, jak vydělat „rychlý prachy“, je pořád dost.

Bony a klid 2 (foto: NOGUP agency) R. Skamene a J. Prachař

Bony a klid 2 (foto: NOGUP agency) R. Skamene a J. Prachař

Stačí vědět, jak na to – podvody s dotacemi, úplatky, tunelování, krádeže. Stejně jako ve filmu Bony a klid z roku 1987 i tentokrát příběh začíná příjezdem naivního mladíka Martina (Jakub Prachař). Nemá práci, rodiče, holku, ani kamarády. Zato má dluhy a jdou po něm vymahači. Do Prahy se vypravil z Boleslavi sehnat peníze. Pak už stačí, aby potkal Bínyho (Roman Skamene), který už zase šlape chodník, nyní však pouze jako naháněč cizinců před restaurací na Staromáku. Osamělý Bíny vycítí v outsiderovi Martinovi možného parťáka pro nejistou budoucnost a zatáhne ho do svých kšeftíků…

Bony a klid 2 (foto: NOGUP agency) Režisér Vít Olmer s herci a tvůrci

Bony a klid 2 (foto: NOGUP agency) Režisér Vít Olmer s herci a tvůrci

Jak už bylo řečeno scénář postupně přivede zpět všechny známé postavy: veksláka-pěšáka a vyhlášeného šprýmaře Bínyho (Roman Skamene), šéfa veksláckého gangu Richarda (Josef Nedorost), Martina (Jan Potměšil), který se původně vydal do Prahy sehnat bony a nakonec skončil za mřížemi, Evičku Tričko (Veronika Jeníková). A do děje vstoupí také noví hrdinové – dvojice Martin (Jakub Prachař) a Linda (Česká Miss 2013 Gabriela Kratochvílová). Ve filmu opět zní hudba Ondřeje Soukupa a britské kapely Frankie Goes To Hollywood.

Vstupenky na premiéru filmu 20. 5. 2014 v Tipsport Areně v Praze jsou v předprodeji v síti Ticket Art – www.ticket-art.cz  a Ticket Portal – www.ticketpotral.cz,
cena vstupenky 249,-Kč.

připravil: JG, totalfilm.cz
foto/video: NOGUP, Bontonfilm. 2media
zdroj: Simona Andělová

 

TotalFilm YouTube logoTotalfilm kanál TotalFilm Spotify logoTotalfilm podcast