V Praze zněly melodie z westernů v podání Filmové filharmonie

První z koncertů nově vzniklého šedesátičlenného symfonického orchestru je minulostí. Včera večer se v Praze konala Western night. Pod vedením japonského dirigenta Chuheie Iwasakiho intrepretovali studenti a absolventi středních a vysokých hudebních škol známé melodie z westernových filmů.

Filmová filharmonie (foto: totalfilm.cz)

Filmová filharmonie (foto: totalfilm.cz)

Koncert otevírala The Cowboys Overture od Johna Williamse. Slyšeli jsme i hudbu z animáku Pocahontas nebo Tance s vlky, známé skladby z Tenkrát na západě a Hodný, zlý a ošklivý od Ennia Morriconeho. Diváci přijali hudebníky i dirigenta s nadšením a po každé zahrané skladbě opravdu srdečně tleskali obdivuhodnému výkonu nového hudebního tělesa. Po přestávce celý orchestr svlékl tradiční formální oblečení a vrátil se do koncertního sálu ve stylových kostýmech. Obecenstvo kovboje a indiány přijalo nadšeným potleskem. Chuhei Iwasaki ovšem zůstal v tradičním fraku, aby uvedl první skladbu druhé části koncertu.

Notoricky známá melodie Elmera Bernsteina z filmu Sedm statečných otevřela druhou polovinu večera. Následovalo několik částí skladeb z Posledního mohykána. Nadšení vzbudil i Vinnetou od Martina Böttchera i závěrečný Návrat do budoucnosti III. od Alana Silvestriho.
Návštěvníci koncertu odměnili Filmharmonii potleskem ve stoje. Ocenili tím především kvalitu interpretace i vtip a lehkost, které do sálu vnesl sám dirigent Chuhei Iwasaki.

Filmová filharmonie (foto: totalfilm.cz)

Filmová filharmonie (foto: totalfilm.cz)

Filmovou filhamonii založil Matěj Lehár s Klárou Herdovou a Anetou Jonešovou. Filmharmonie koncerty skládá tematicky tak, aby si posluchači všech věkových kategorií mohli ucelit pohled na filmovou hudbu určitých epoch. Díky tomu se návštěvníci koncertů přenesou na divoký Západ, do dalekých galaxií, do světa kouzel nebo se mohou třeba bát u melodií z hororových filmů.
[usr 9]

JG, totalfilm.cz
foto/video: totalfilm.cz

více na: www.filmharmonie.cz

  1. […] V Praze zněly melodie z westernů v podání Filmové filharmonie […]

    Reagovat na tento komentář

Napište nám co si myslíte

Nebojte, Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.