Viděli jsme kus Godzilly a sci-fi s Cruisem Na Hraně zítřka

Dnes odpoledne proběhla v Praze novinářská prezentace dlouhých ukázek z remaku filmu Godzilla a nového sci-fi s Tomem Cruisem a Emily Blunt Na hraně zítřka. Obojí stálo za to.

Godzilla (foto: Warner Bros.)

Godzilla (foto: Warner Bros.)

Doba od Godzilly z roku 1998 značně pokročila. Alespoň co se týče digitálních technologií a trikových možností. Proti dnešku se zdá v tomto ohledu rok 98 skoro jako pravěk a nová verze Godzilly podle prvních záběrů odpovídá nárokům dnešního diváka zmlsaného Avatarem a 3D technologií. Na první pohled je vidno, že se v žádném případě nikde nešetřilo. Efekty jsou dechberoucí, ještěr rovněž, ačkoliv i v novinářské prezentaci z něj bylo vidět jen o chloupek víc než v oficiálních trailerech, které WB zatím vypustili.

Godzilla (foto: Warner Bros.)

Godzilla (foto: Warner Bros.)

Co mne ale zaujalo nejvíc krom triků je tíživá a bezvýchodná atmosféra podpořená navíc velmi naléhavým soundtrackem (Alexandre Desplat). Děs ve tvářích hlavních aktérů mísící se s a akcí na druhé straně, to je přesně to pravé, co alespoň na mne působilo drásajícím dojmem. Hlavní role ve filmu režiséra Garetha Edwardse ztvárnili Aaron Taylor-Johnson, Ken Watanabe, Juliette Binoche, David Strathairn a Bryan Cranston.
Očekávání je velké, ukázky utekly jako voda.

Na hraně zítřka logo

Poněkud velkorysejší a leccos odhalující byla prezentace sci-fi Na hraně zítřka režiséra Douga Limana. Nejprve Tom Cruise představil svou postavu a v superlativech hovořil o šikovnosti štábu a talentu Emily Blunt. Pravdou je, že si silná slova mohl dovolit. To, co jsme v následujících 20 minutách mohli sledovat, bylo bez nadsázky strhující.

Na hraně zítřka (foto: Warner Bros.)

Na hraně zítřka (foto: Warner Bros.)

Cruise s Blantovou bojují po výsadku v neskutečné a nepřehledné bitvě s mimozemšťany v podobě jakýchsi obřích mutantů pavouků a chobotnic. Mimozemské bytosti mají navíc schopnost zahrabat se do písku a znenadání se objevit. Co ale hraje významnou roli je blíže neurčená časoprostorová realita. Víc prozrazovat nebudu, hraničí to se spoilerem.

Na hraně zítřka (foto: Warner Bros.)

Na hraně zítřka (foto: Warner Bros.)

Cruise ještě před ukázkou prozradil, že kostým, který měli herci na sobě vážil od 35 do 50 kilogramů, podle výstroje.
V každém případě to vypadá na neotřelý scénář. Warneři se evidentně snažili, aby nám to hlavní neprozradili.

Každopádně oba prezentované filmy z produkce Warner Bros. vypadají skvěle. Je téměř jisté, že do léta, kdy se obě novinky objeví na plátně, vypustí studio ještě další nášup materiálů, které pozitivní nervozitu s blížící se premiérou ještě posílí.
V každém případě je už nyní jasné, že oba filmy rozhodně letos patří k nejočekávanějším titulům blockbusterové sezóny.
Godzilla vejde do kin 15. května, Na hraně zítřka 5. června 2014.

Už nyní si oba tituly můžete předobjednat zde: Godzilla a Na hraně zítřka

This slideshow requires JavaScript.

připravil: MS, totalfilm.cz
foto/video: Warner Brothers © 2014

EDGE OF TOMORROW
© 2014 WARNER BROS. ENTERTAINMENT INC. – U.S., CANADA, BAHAMAS & BERMUDA, VILLAGE ROADSHOW FILMS (BVI) LIMITED – ALL OTHER TERRITORIES
GODZILLA
© 2014 WARNER BROS. ENTERTAINMENT INC. & LEGENDARY PICTURES PRODUCTIONS LLC

Napište nám co si myslíte

Nebojte, Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.