Anifilm | Den pátý – tipy na sobotu

Předposlední festivalový den vyvrcholí večerním slavnostním vyhlášením vítězů festivalu. Do té doby je ale ještě spousta času dát si filmový nášup. Pokud jste ranní ptáčata, přivstaňte si a vyrazte do Světozoru na kouzelnou francouzskou animaci Mrňouskové – Údolí ztracených mravenců. 

Originální a zábavné příběhy ze světa hmyzu znají děti i dospělí téměř na celém světě. Pro velký úspěch televizní série se tvůrci rozhodli přenést tento jedinečný mikrokosmos plný barev a fantazie i na filmová plátna!

Chlapec a svět (foto: Anifilm)

Chlapec a svět (foto: Anifilm)

Hned poté, v 10 hodin startuje další soutěžní snímek Chlapec a svět. Snímek o chlapci, který se vydává hledat svého otce a přitom zažívá spoustu dramatických situací natočil brazilský režisér Alê Abreu.

Sylvain Chomet (foto: archiv)

Sylvain Chomet (foto: archiv)

Ve 12:00 hodin se můžete podívat co inspiruje Sylvaina Chomata. Pásmo svých nejoblíbenějších animáků osobně pro Anifilm vybral sám režisér. V Divadle J. K. Tyla se ve 12.30 promítá další soutěžní adept – Barva pleti: medová. Originální životopisný dokument zpracovává téma adopce. Ve 14 hodin začíná očekávaná Masterclass Ference Cakó. V 18 hodin Světozor promítá Futurologický kongres.

V 17:30 můžete s Malou čarodějnicí oslavit její neuvěřitelné třicátiny ve Schwarzenberském sále.

Od 21 hodin vás na Masarykově náměstí čeká překvapení. Přijďte, určitě nebudete litovat.

Některé vaše fotky z Instagramu (o zapojení do soutěže níže)

Kompletní festivalový program najdete zde.
Akreditační středisko je v Divadle J. K. Tyla na Masarykově náměstí.

Vstupenky stojí 50 Kč na jednotlivá představení, zakoupit můžete i akreditaci, na kterou lze vyzvednout až 4 vstupenky na 4 různá představení (jednodenní za 150,-). V prodeji jsou i zlevněné akreditace pro studenty, důchodce a zdravotně znevýhodněné návštěvníky.

INSTAGRAM SOUTĚŽ

Už v loňském roce měl Anifilm svůj Instagram účet. Ve spolupráci s Anifilmem jsme letos připravili soutěž pro malé i velké. Foťte přes Instagram zajímavé, vtipné, poutavé, smutné nebo nečekané fotky z festivalu a nezapomeňte je označit v popisku #anifilm nebo #anifilm2014. Vaše fotografie budou v průběhu festivalu k vidění nejen na instagramu ale i na našich stránkách. První tři vítězné fotografie odměníme na konci festivalu DVD s nejlepšími animovanými filmy posledních dvou let: Rebelka, Ledové království, Frankenweenie – domácí mazlíček, Husiti a dalšími pěknými cenami. Těšíme se na vaše příspěvky z Anifilmu, kreativitě se meze nekladou.

Google Play

appStoreBlack

připravil: AC, totalfilm.cz
titulní fotka: Jan Hromádko © 2014