Nepřehlédněte

Nové díly Štaflíka a Špagetky a další novinky představí ČT na Anifilmu

Česká televize vyrábí nové díly legendárního večerníčku Štaflík a Špagetka. Spolu s dalšími řadami animovaných pohádek na dobrou noc je představí už příští týden na festivalu Anifilm. Do jeho soutěžní sekce vysílá Husity Pavla Koutského.

Štaflík a Špagetka (foto: ČT)

Štaflík a Špagetka (foto: ČT)

Štaflík se Špagetkou se poprvé objevili na obrazovce v roce 1971 jako černobílý seriál. I po letech se vrací stejný autorský tým – Alena a Jiří Munkovi. Výtvarnou podobu vtiskl postavičkám Zdeněk Smetana, kterého letos festival ocení cenou za celoživotní dílo. Diváky čeká přehlídka jeho další tvorby.

Štaflík a Špagetka - nové díly (foto: ČT)

Štaflík a Špagetka – nové díly (foto: ČT)

Animovaná tvorba má v České televizi dlouholetou tradici, kterou se snažíme neustále rozvíjet a které můžeme konečně dávat díky dětské stanici i větší prostor ve vysílání. Od spuštění Déčka jsme tak například uvedli čtyři nové řady původních animovaných seriálů,“ říká generální ředitel České televize Petr Dvořák.Usilujeme o to, aby šlo o pestrý a živý formát. V současné době spolupracujeme s předními českými výtvarníky a animátory a zkoušíme různé moderní postupy. Jsem nicméně rád, že dokážeme navazovat i na skvělé a desetiletími prověřené řady a neztrácet kontakt s osobnostmi, jako je Zdenek Smetana,“ dodává Petr Dvořák s tím, že večerníčky i nadále patří mezi jedny z nejpoptávanějších původních formátů České televize ze strany zahraničních stanic.
Štaflík a Špagetka - nové díly (foto: ČT)

Štaflík a Špagetka – nové díly (foto: ČT)

Vedle Štaflíka a Špagetky Česká televize na Anifilmu uvede i nové díly dalších večerníčků, jako je Vynálezce Alva, Tarbíci, Králík Fiala, Žížaláci, Bílá paní na hlídání, To si piš, je to myš!, Sedmives aneb Růžová holčička, Chaloupka na vršku, O skřítku Racochejlovi, Nejmenší slon na světě nebo Vosa Marcelka. Večerníček, který příští rok oslaví padesát let své televizní existence, je tak neustále živým a pestrým formátem.

V rámci programu Totální animace pak festival Anifilm připomene tvorbu Pavla Koutského, mimo jiné filmy České televize Halali, Do pohádky a Doktor Animo.

připravil: AC, totalfilm.cz
foto/video: ČT, totalfilm.cz

anifilm banner mediální partner

 

%d blogerům se to líbí: