Nepřehlédněte

Třeboň se probudila do prvního festivalového dne – začíná Anifilm

Třeboň se dnes probudila do prvního festivalového dne. Slavnostní zahájení festivalu proběhne sice až večer, ale program začíná mnohem dřív. Zajít můžete například do kina Světozor na Futurologický kongres.

Masarykovo nám. Třeboň - foto: J. Hromádko

Masarykovo nám. Třeboň – foto: J. Hromádko

Téma letošního festivalu „totální animace“ pak zahájí od 16 hodin v tomtéž kině světový výběr filmů vytvořených touto technikou. V 17 hodin se v Galerii pivovaru Bohemia Regent koná vernisáž výstavy současného videoartu REKURZE 1,618.

Slavnostní zahájení festivalu se chystá od 19 hodin v Divadle J. K. Tyla a ponese se v duchu festivalového programu – animaci písku předvede porotce Ferenc Cakó a finskou retrospektivu předznamená kapela Scandinative. Zároveň vystoupí akrobaté českého Cirku La Putyka. Zdeněk Smetana obdrží ocenění za celoživotní dílo.

Dětem je letos určen promítací sál Roháč, kam se mohou přijít podívat na večerníčky či jiné seriály, krátké autorské i celovečerní filmy – dnes například na Čtyřlístek ve službách krále nebo poetický snímek O myšce a medvědovi. Animaci si mohou děti ale i samy zkusit, a to na dílnách v prvním patře Roháče. Den pak mohou zakončit projekcí filmu Univerzita pro příšerky od 21 hodin na Masarykově náměstí.

Od 22 hodin vystoupí v Dada clubu česká hip-hopová skupina Mutanti hledaj východisko. Známí jsou tím, že k hip-hopovým zásadám přistupují s nadhledem a s humorem. Následuje třeboňská pop-rocková kapela Vinárenští gentlemani. Jejich akustický repertoár obsahuje množství převzatých písní od světoznámých interpretů.

Kompletní festivalový program najdete zde.
Akreditační středisko je v Divadle J. K. Tyla na Masarykově náměstí.

Vstupenky stojí 50 Kč na jednotlivá představení, zakoupit můžete i akreditaci, na kterou lze vyzvednout až 4 vstupenky na 4 různá představení (jednodenní za 150,-, 3 denní za 350,- a na celý festival za 500,- Kč). V prodeji jsou i zlevněné akreditace pro studenty, důchodce a zdravotně znevýhodněné návštěvníky.

INSTAGRAM SOUTĚŽ

Už v loňském roce měl Anifilm svůj Instagram účet. Ve spolupráci s Anifilmem jsme letos připravili soutěž pro malé i velké. Foťte přes Instagram zajímavé, vtipné, poutavé, smutné nebo nečekané fotky z festivalu a nezapomeňte je označit v popisku #anifilm nebo #anifilm2014. Vaše fotografie budou v průběhu festivalu k vidění nejen na instagramu ale i na našich stránkách. První tři vítězné fotografie odměníme na konci festivalu DVD s nejlepšími animovanými filmy posledních dvou let: Rebelka, Ledové království, Frankenweenie – domácí mazlíček, Husiti a dalšími pěknými cenami. Těšíme se na vaše příspěvky z Anifilmu, kreativitě se meze nekladou.

Google Play

appStoreBlack

připravil: AC, totalfilm.cz
zdroj: G. Zajícová

plakát instagram

%d blogerům se to líbí: