Nepřehlédněte

V Třeboni začal Anifilm – Zdeněk Smetana dostal cenu za celoživotní dílo

Dnes večer byl slavnostně zahájen pátý ročník Mezinárodního filmového festivalu animovaných filmů ANIFILM. Slavnostní večer v Divadle J. K. Tyla se nesl v duchu letošního programu. Večer moderovala osvědčená dvojice Měcháček (T. Měcháček) s Perlou (P. Kotmelová). Největší aplaus sklidil porotce mezinárodní soutěže celovečerních filmů, maďarský grafik, malíř a režisér Ferenc Cakó. V krátké ukázce můžete i vy shlédnout neuvěřitelné umění pískové animace, kterou animátor předvedl živě v rámci slavnostního zahájení.

Dechberoucí představení za doprovodu kapely Scandinative si diváci budou určitě pamatovat velmi dlouho. Vystoupili i akrobaté a herci českého cirku La Putyka.

Zdeněk Smetana (foto: R. Dvořák - Deník)

Zdeněk Smetana (foto: R. Dvořák – Deník)

Potlesk ve stoje sklidil výtvarník, animátor a režisér Zdeněk Smetana v zastoupení své dcery. Věra Benešová vyřídila publiku velké tatínkovy díky a potěšení z uznání. Zdeněk Smetana natočil na 400 filmů, z toho 4 celovečerní. Znám je především jako autor večerníčků jako Rákosníček či Malá čarodějnice.
V devět hodin odstartovala na Masarykově náměstí první ze série projekcí pod širým nebem. Promítala se animovaná komedie Univerzita pro příšerky.

Mezinárodní filmový festival Anifilm pokračuje zítra druhým dnem. Nabízí soutěžní i nesoutěžní program. Doprovodný program čítá výstavy, dílny i workshopy. Filmy budou bavit jak dospělé tak i dětské diváky. Letošním hlavním tématem je technika Totální animace. Festival nabízí tedy i reprezentativní výběr filmů vytvořených touto klasickou technikou.

Denně přinášíme zprávy z festivalu.
Více najdete také na: www.anifilm.cz
oficiální facebook festivalu: https://www.facebook.com/Anifilm

připravil: AC, totalfilm.cz
foto/video: Totalfilm.cz

%d blogerům se to líbí: