Nepřehlédněte

Alice Nellis natáčí pohádku Sedmero Krkavců

Alice Nellis pokračuje v natáčení filmové pohádky Sedmero krkavců. Štáb právě natáčí na hradě Zvíkov a navazuje tak na exteriéry v Zuberci na Slovensku, kde režisérka realizovala velké exteriéry i interiéry. Filmová pohádka je obecně velmi výpravně i kostýmově náročným projektem. Pro tento film si ale štáb musel navíc nechat speciálně vycvičit krkavce, kteří se stali nedílnou částí realizačního týmu.

Sedmero krkavců (foto: Bioscop)

Sedmero krkavců (foto: Bioscop)

Alice Nellis plně využívá natáčení v přírodě. Hlavním motivem jsou lány kopřiv, které symbolizují úděl hlavní hrdinky Bohdanky v podání Marthy Issové, která bez cizí pomoci musí zachránit svých sedm zakletých bratrů. Po boku Bohdanky se v roli hlavních princů objeví Lukáš Příkazký a Václav Neužil.

Sedmero krkavců (foto: Bioscop)

Sedmero krkavců (foto: Bioscop)

Jejich matku královnu hraje Sabina Remundová a její sestru čarodějku Zuzana Bydžovská.

„Alici mám moc ráda, vážím si jí a obdivuju jí. V jejím filmu bych hrála i roli paní nesu vám psaní a o to více si vážím tak krásné a velké role jako je královna Alexandra. Věřím, že díky důkladné přípravě a pečlivé práci všech zúčastněných vzniká jedna z nejkrásnějších pohádek, která do budoucna snese srovnání s těmi nejlepšími,” říká o natáčení Sabina Remundová
Sedmero krkavců (foto: Bioscop)

Sedmero krkavců (foto: Bioscop)

Ve filmu se nejen vzhledem k účasti slovenského koproducenta objeví i známé slovenské tváře jako například Kristina Svarinská.
Distributor filmu společnost BIOSCOP plánuje premiéru v únoru 2015, téhož roku bude Sedmero krkavců vánoční pohádkou v televizi Prima.

Poslední velké zpracování klasické předlohy Boženy Němcové vzniklo v roce 1993 v České televizi. Tehdy poměrně temnou pohádku realizoval Ludvík Ráža a v hlavních rolích se objevili Jana Hlaváčová, Michal Dlouhý nebo Ivana Chýlková.

připravil: JG, totalfilm.cz
foto: Bioscop © 2014

Comments are closed.