Nepřehlédněte

Do kin ve čtvrtek vejde Grace, kněžna monacká (soutěž o knihy)

Jeden rok v pohádkovém příběhu americké herečky Grace Kelly, která se sňatkem s monackým knížetem Rainierem stala kněžnou, mapuje film francouzského režiséra Oliviera Dahana (Edith Piaf). Film byl letos uveden na Mezinárodním filmovém festivalu v Cannes, kde budila pozornost především hlavní představitelka Nicole Kidman. 

Grace, Kněžna Monacká (foto: Bontonfilm)

Grace, Kněžna Monacká (foto: Bontonfilm)

Film Oliviera Dahana se soustředí na jednu dramatickou a zásadní etapu života monacké kněžny. Grace je už šest let provdaná za monackého knížete Rainiera III., když dostane šanci se do Hollywoodu vrátit. Na dveře totiž zaklepe sám Alfred Hitchcock s nabídkou hlavní role v jeho nově připravovaném filmu Marnie. Grace váhá, návrat do světel reflektorů ji velmi láká, ale pro knížecího manžela ani pro jeho poddané něco takového nepřichází v úvahu. Copak by jejich kněžna mohla hrát psychicky vyšinutou kleptomanku?

Nabídka navíc přichází v krizové době, kdy se kníže Rainier dostává do sporu s mocnou Francií a francouzským prezidentem de Gaullem. Ohrožena je samotná budoucnost a existence knížectví. Je to i Grace, která se nelítostného boje o budoucnost malé hrdé Země zúčastní.

Grace-maketaS nakladatelstvím Metafora jsme pro vás připravili soutěž o 3 knihy Jeffreyho Robinsona – Grace, kněžna monacká.
Tato kniha vznikla – jak její autor podotýká – s plnou a bezpříkladnou spoluprací se čtyřmi lidmi, kteří kněžnu Grace milovali nejvíce: s knížetem Rainierem a jejich dětmi Albertem, Caroline a Stéphanií. Lidé po celém světě hltali přímo pohádkový příběh pohádkového páru a novináři se předháněli, kdo přinese senzačnější odhalení. Možná i proto se Robinson rozhodl vnést do toho světlo a vyprávět skutečný příběh. Hluboký, silný, dojemný a poutavý. O to víc, že je pravdivý.

koupit

 

Soutěž skončila. Děkujeme za účast.
Výherci:

Iveta Vítová
Jan Kahoun
Hana Fišerová

Správná odpověď:
Zemřela v roce 1982 při autonehodě

Pravidla soutěže
Ceny do soutěže věnovala společnost Metafora.
Soutěž probíhá od 9. června do 15. června 2014 včetně.
Každý soutěžící smí do soutěže zaslat pouze jeden email se správnými odpověďmi nebo místo emailu použít formulář na webu. Pokud pořadatel zjistí, že soutěžící toto pravidlo obchází, vyloučí ho ze slosování. Pokud budete odpovídat na email soutez@totalfilm.cz, uveďte do předmětu zprávy: GRACE.
Výherce oznámíme zde, na našich sociálních sítích a bude vyrozuměn emailem či telefonicky neprodleně po ukončení soutěže.

Soutěž naleznete také na největším soutěžním portálu v ČR – Soutěže.cz a na Websoutěže.cz

připravil: JG, totalfilm.cz
foto/video: Bontonfilm, Metafora © 2014