Karlovarský festival zveřejnil kompletní program

Jak jsme psali před nedávnem, letošní předjubilejní ročník karlovarského festivalu vyniká hojnou českou účastí. Kromě již jmenovaných soutěžních filmů Díra u Hanušovic M. Krobota nebo Fair Play A. Sedláčkové a dalších snímků mimo hlavní soutěž, bude ve Varech uvedena i novinka Zdeňka Jiráského V Tichu nebo Zejtra napořád debutujícího Rudolfa Havlíka.

V tichu (foto: Film Servis Karlovy Vary)

V tichu (foto: Film Servis Karlovy Vary)

KVIFF-lgNový projekt tvůrce Poupat V tichu bude na festivalu uveden ve světové premiéře. Poprvé budou veřejnosti představeny i americký nezávislý titul Astma Jaka Hoffmana (Jiný pohled) a drama kurdského tvůrce Shawkata Amina Korkiho Vzpomínky vryté do kamene (Horizonty), jehož světovou premiérou MFF KV navazuje na loňskou úspěšnou retrospektivu věnovanou kurdskému filmu.

Zahajovat letošní karlovarskou přehlídku bude snímek režiséra Mika Cahilla I origins. V hlavní roli se představí americký herec Michael Pitt, který film na festivalu osobně uvede a bude tak jednou z hlavních hvězd slavnostního zahájení.

I origins (foto: Film Servis Karlovy Vary)

I origins (foto: Film Servis Karlovy Vary)

Zakončovacím filmem bude jeden ze snímků letošní canneské soutěže. Film Divoké historky (Wild Tales) napsali Pedro a Augustin Almodóvarovi. Film natočil argentinský režisér Damián Szifrón, který již řadu let sbírá ocenění na mezinárodních festivalech.

Hlavní soutěž letos nabízí sedm světových a pět mezinárodních premiér. Festival upozorňuje zejména na snímek gruzínského režiséra Georga Ovashviliho Kukuřičný ostrov nebo hořkou komedii ruské režisérky Angeliny Nikovonové Welkome Home. Do Varů přiveze svůj nový film Volný pád i Maďar György Pálfi nebo lotyšská režisérka Signe Baumaneová.

Kompletní program najdete zde

Informace o hvězdných festivalových hostech se dozvíme v úterý, ihned vás budeme informovat.

Total film bude tradičně (od 4. 7.) celý festival podrobně mapovat.

připravil: AC, totalfilm.cz
zdroj: Film servis Karlovy Vary, a.s.