Karlovy Vary | Přijede Mel Gibson i Fanny Ardant

Na 49. ročník karlovarského festivalu dorazí jako jedna z hlavních hvězd hollywoodský herec Mel Gibson. Naposledy se českým divákům představil ve filmu Roberta Rodrigueze Machete zabíjí. Brzy se objeví v třetím pokračování akčních Expendables po boku dalších akčních hvězd. Ve Varech převezme herec Křišťálový globus za přínos kinematografii. Gibson bude hostem slavnostního zahájení a uvede zde i zvláštní představení filmu Apocalypto. Další velkou osobností festivalu bude francouzská herečka Fanny Ardant (Velká nádhera, 8 žen).

Fanny Ardant (foto: archiv)

Fanny Ardant (foto: archiv)

Ve Francii má tato krásná herečka podobný status jako například slavná Catherine Denevue. Točila s nejslavnějšími světovými režiséry a v poslední době je sama autorkou a režisérkou. Ve Varech osobně uvede svůj nejnovější počin Naléhavé rytmy (Cadences obstinées) Přijede také Laura Dern (Jurský park). Hvězdnou čtveřici doplňuje italský herec Franco Nero. Ten dorazí do západočeského lázeňského města už potřetí.

Zajímavá je i návštěva syna herce Dustina Hoffmana. Jake Hoffmann uvede ve Varech svůj film Astma. Film bude mít na festivalu světovou premiéru. První oznámenou hvězdou byl před časem Michael Pitt, který uvede zahajovací fílm I origins.

Jake Hoffman s otcem Dustinem

Jake Hoffman s otcem Dustinem

POROTY

KV_logo_clanekOrganizátoři představili i kompletní festivalové poroty. V čele Hlavní poroty stojí španělský producent a režisér Luis Miñarro. Zasednou zde také slovenská režisérka Mira Fornay (Můj pes Killer), řecký kameraman a režisér Phedon Papamichael, islandský muzikant Kjartan Sveinsson a režisér Klaunů Viktor Tauš. Porotě Na východ od Západu bude předsedat režisér Ahmet Boyacioğlu z Turecka. Zasedne v ní chorvatská festivalová producentka Ivana Ivišić nebo polský režisér Tomasz Wasilewski. Předsedkyní dokumentární poroty bude izraelská producentka Philippa Kowarsky.

Mel Gibson ve filmu Machete zabíjí

Mel Gibson ve filmu Machete zabíjí

připravil: AC, totalfilm.cz
zdroj: Film Servis Karlovy Vary, a.s.