Nepřehlédněte

Karlovy Vary | Známe úvodní i zakončovací film a první hvězdu

Známe úvodní i závěrečný film letošního 49. ročníku karlovarského festivalu. Zahajovat letošní karlovarskou přehlídku bude snímek režiséra Mika Cahilla I origins. V hlavní roli se představí americký herec Michael Pitt, který film na festivalu osobně uvede a bude tak jednou z hlavních hvězd slavnostního zahájení. Michael Pitt se do Varů vrací po devíti letech. V roce 2005 zde uvedl film Poslední dny (režie: Gus Van Sant).

I origins (foto: Film Servis Karlovy Vary)

I origins (foto: Film Servis Karlovy Vary)

KVIFF-lgZakončovacím filmem bude jeden ze snímků letošní canneské soutěže. Film Divoké historky (Wild Tales) napsali Pedro a Augustin Almodóvarovi. Film natočil argentinský režisér Damián Szifrón, který již řadu let sbírá ocenění na mezinárodních festivalech a s nímž, jak se vyjádřila kritika, našli bratři Almodóvarové společnou řeč, právě ve stylu humoru a bizarním pohledu na situace, které mohou zamotat zdánlivě nesouvisejícími lidskými osudy a vztahy. Film je směsicí šesti povídek, které spojuje společné téma pomsty.

Divoké historky (foto: Film servis Karlovy Vary)

Divoké historky (foto: Film servis Karlovy Vary)

Letos festival navíc divákům umožní účastnit se slavnostního zakončení, včetně závěrečného snímku prostřednictvím přímého přenosu do vybraných kin po celé ČR. Projekt festival připravil spolu s Aerofilms a Českou televizí.

připravil: AC, totalfilm.cz
zdroj: Film Servis Karlovy Vary, a.s.

%d blogerům se to líbí: