Menu

TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
Infobox ikona

NECHCE SE VÁM ČÍST? RECENZI NA FURIOSU SI MŮŽETE POSLECHNOUT V RÁMCI NAŠEHO PODCASTU ZDE.

Na Film Music Prague přijede Patrick Doyle i Elliot Goldenthal

V září odstartuje už třetí ročník série benefičních galakoncertů a filmových představení Film Music Prague. První ze dvou koncertů v pražském Rudolfinu se uskuteční 24. září. Pocta Goldsmithovi a Goldenthalovi – přinese u příležitosti nedožitých 85. narozenin Jerryho Goldsmithe mnohé hity tohoto oscarového skladatele filmové hudby.

filmmusicprague

V programu koncertu nebudou chybět hudební ukázky z kultovních scifi filmů Star Trek: První kontakt, Vetřelec nebo Gremlins. Stejně tak diváci nepřijdou o ochutnávku z hororového snímku Přichází Satan, za který Jerry Goldsmith dostal zlatou sošku Oscara.

Filharmonici města Prahy zahrají také novější díla. Za zmínku stojí špionážní drama Nejhorší obavy nebo fantasy epos Mumie. A dostane se naopak i na daleko starší díla Jerryho Goldsmithe, konkrétně se návštěvníci koncertu zaposlouchají do motivů a témat z filmů Vítr a lev a také Čínská čtvrť. Hudba Jerryho Goldsmithe tvoří polovinu programu galakoncertu.

Jerry Goldsmith (foto: archiv)

Jerry Goldsmith (foto: archiv)

V druhé části budou uvedeny skladby Elliota Goldenthala, který vůbec poprvé přicestuje do Prahy. Uslyšíte nádhernou hudbu z filmů Interview s upírem, Titus, Cobb a nebude chybět ani scifi klasika Vetřelec 3.

Den po koncertu (25. 9.) Festival FILM MUSIC PRAGUE nabídne v kině Atlas projekce filmů s hudbou skladatele Jerryho Goldsmithe – fantasy LEGENDA (20:00) a scifi GREMLINS (15:00). A dále bude k vidění oceňovaný snímek s hudbou skladatele Elliota Goldenthala – INTERVIEW S UPÍREM (17:30). Filmy budou uvedeny ve vysokém rozlišení.

Interview s upírem

Interview s upírem

Závěrečný koncert (26. 9. ) nabídne hudbu skladatele Patricka Doylea, který je autorem soundtracků k filmům jako Thor, Zrození planety opic, Harry Potter a Ohnivý pohár, Rebelka, Jack Ryan: V utajení, Eragon a mnoha dalších. Skladatel Patrick Doyle se koncertu osobně zúčastní.

Patrick Doyle

Patrick Doyle

Výtěžek obou koncertů bude věnován na výzkum léčby rakoviny v Masarykově onkologickém ústavu v Brně.

Bližší informace na webu festivalu zde

připravil: JG, totalfilm.cz
foto: archiv, FMP

TotalFilm YouTube logoTotalfilm kanál TotalFilm Spotify logoTotalfilm podcast