Menu

TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
Infobox ikona

VÍTÁME VÁS NA NAŠEM NOVÉM WEBU.

Skončil festival ve Zlíně – rozdělil ceny a zapsal si stotisícovou návštěvnost

Skončil Zlínský filmový festival. Dosáhl stotisícové návštěvnosti, ve které jsou započítány i návštěvy všech doprovodných akcí a programů. Festivalové projekce vidělo přes 42 tisíc diváků. Na závěrečném galavečeru byl oceněn skladatel Jaroslav Uhlíř, který si převzal cenu za celoživotní přínos dětské kinematografii.

Pojedeme k moři (foto: Falcon) - Petr Šimčák a Jiří Mádl

Pojedeme k moři (foto: Falcon) – Petr Šimčák a Jiří Mádl

Nejlepším filmem pro děti se stal Slavík režiséra Philippa Muyla. Cenu za nejlepší dětský herecký výkon si odnesl Petr Šimčák z filmu Pojedeme k moři režiséra Jiřího Mádla. Mádl si ze Zlína navíc za svůj film odváží Cenu dětské poroty. Nejlepším hraným filmem pro děti a mládět jsou Králové léta od Jordana Vogta-Robertse. Oceněným animovaným filmem je Mythopolis Alexandry Hetmerové. Zvláštní cenu poroty získal snímek Povolení k pobytu Bruce Goodisona. Bez ceny není ani Jakub Kouřil za studentský animovaný film Malý Cousteau.
Cenu ekumenické poroty dostal nizozemský film Kluci režisérky Mischy Kamp.

V porotách seděly osobnosti napříč celým filmovým světem včetně modelky a herečky Pavlíny Němcové, Anny Polívkové, režisérky Michaely Pavlátové, Marcina Wrony (PL), Mitsua Tahiry (Japú) nebo Ralpha Grahama (VB).

Festivalová atmosféra (foto: totalfilm.cz)

Festivalová atmosféra (foto: totalfilm.cz)

Tradičně se také dražily filmové klapky, které jsou jedinečným uměleckým dílem různých autorů. Aukce vynesla přes  1 300 000 Kč. Výtěžek aukce poputuje na projekty mladých a začínajících filmových tvůrců, na organizace soutěže studentských filmů Zlínský pes, studentský projekt Duhová kulička a v neposlední řadě na zkvalitnění vzdělávání studentů a workshopy, které probíhají v rámci Film Industry sekce doprovodného programu Zlín Film Festivalu.

Výstava filmových klapek (foto: totalfilm.cz)

Výstava filmových klapek (foto: totalfilm.cz)

54. ZLÍN FILM FESTIVAL 2014 odpromítal celkem 365 hraných, animovaných i kombinovaných snímků z 55 zemí světa. Z toho 10 světových premiér, 51 mezinárodních, 2 distribuční a 212 českých premiér.

Příští ročník startuje 28. května a potrvá do 3. června 2015.

připravila: TK, totalfilm.cz
foto: Totalfilm.cz/Falcon

TotalFilm YouTube logoTotalfilm kanál TotalFilm Spotify logoTotalfilm podcast