Menu

TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
Infobox ikona

JEŠTĚ NEŽ BUDE RECENZE NA FURIOSU NA WEBU, MŮŽETE SI JI POSLECHNOUT V RÁMCI NAŠEHO PODCASTU ZDE.

Začalo natáčení hvězdně obsazeného Hodinového manžela

Celé léto se bude v Nymburce, Poděbradech a Nízkých Tatrách točit nová česká komedie Hodinový manžel. Začalo se tento týden. Do kin se film režiséra a scénáristy Tomáše Svobody podívá na konci roku. Tomáš Svoboda je znám hlavně jako divadelní autor (Jaromír Jágr, Kladeňák nebo Příběhy obyčejného hovadství) a do širšího povědomí vstoupil politickým kabaretem Blonďatá Bestie.

Hodinový manžel (foto: HCE)

Hodinový manžel (foto: HCE)

„Chtěl jsem obsadit ty nejlepší a nejvtipnější herce, které znám. A to se doufám podařilo.“

Ve filmu uvidíme Bolka Polívku, Davida Novotného, Davida Matáska a Lukáše Latináka, doplňují je Eva Holubová, Jitka Čvančarová, Zuzana Norisová nebo Simona Babčáková.

Hodinový manžel (foto: HCE)

Hodinový manžel (foto: HCE)

Scénář filmu slibuje neotřelou zábavu, která se tak trochu vymyká z běžného mustru českých komedií. 

To po přečtení scénáře potvrzuje i David Matásek: „Ten scénář mi něčím vzdáleně připomíná můj oblíbený film Do naha. Tím lehce humorným pohledem na velmi nehumornou situaci hlavních hrdinů. Navíc si myslím, že tenhle typ filmů tady dost chybí. Řeší nesnadné soužití mužů a žen, rozchody a potkávání a v neposlední řadě odvahu změnit svůj pošahaný osud.“
Matásek nezastírá, že dalším důvodem pro přijetí role byla osoba režiséra: „S Tomášem se známe přes deset let, dělali jsme spolu v legendární Boudě Národního divadla představení Hamlet – stroj. A neméně legendární pak bylo představení Jaromír Jágr Kladeňák v Městském divadle Kladno, které se dočkalo úctyhodných padesáti pěti repríz. To bylo skutečně nezapomenutelné setkání. Věřím, že i na tuhle spolupráci nikdo z nás dlouho nezapomene!“

Hodinový manžel (foto: HCE)

Hodinový manžel (foto: HCE)

Čtyři přátelé – Honza, Jakub, Milan a Kryštof – jsou vášnivými hráči vodního póla, kteří společně provozují bazén. Ten jim však jako nevyhovující vypustí hygiena a čtveřice se tak rázem ocitá doslova na dně. Honza pak začne na dně bazénu dokonce i bydlet, když se pohádá s manželkou a uražen odejde z domova.

Hodinový manžel (foto: HCE)

Hodinový manžel (foto: HCE)

Z nedostatku příležitostí začnou chlapi podnikat jako „hodinoví manželé“ a postupem času si najdou klientelu mezi místními dámami. Každý z nich má svou pravidelnou zákaznici, ale ty mají kromě oprav často i velmi specifická přání a potřeby. Milan se při opravování seznámí s uroložkou Eliškou, která mu podle jeho věčného odbíhání od vrtačky diagnostikuje zduřelou prostatu, Kryštof chodí za starou paní Junkovou, která po něm požaduje, aby s ní fandil Dukle ve fotbale, a Honza stále s nadějí navštěvuje krásnou Kristýnu, přestože se mu stýská po manželce Petře.
Takto rozehraný příběh pak graduje nečekanou cestou do Tater, kde se vše pořádně zamotá, aby nakonec vše dospělo do zdárného konce, který slibuje nejedno překvapení. Více prozrazovat nebudeme, počkejte si do letošních Vánoc do kina.

připravil: TK, totalfilm.cz
foto/zdroj: HCE, S. Čeveleva

více o filmu najdete také na www.filmhodinovymanzel.cz

TotalFilm YouTube logoTotalfilm kanál TotalFilm Spotify logoTotalfilm podcast