Nepřehlédněte

Zlín | Běž, chlapče, běž – strhující válečné drama v červenci v kinech

Sobotní večer ve Zlíně ozdobila předpremiéra válečného dramatu Běž, chlapče, běž (Lauf Junge Lauf). Na projekci v rámci sekce Young Stars dorazili oba hlavní představitelé, dvojčata Kamil a Andrzej Tkaczovi. Oba bratři ztvárňují roli židovského chlapce Srulika. Režisér si je vybral nejen kvůli jejich hereckým schopnostem, ale také kvůli vyřešení problému s denním časovým omezením práce dětských herců. Děti smí natáčet jen 6 hodin denně, takže se problém vyřešil tak, že jeden z dvojčat filmoval dopoledne a druhý odpoledne.

Kamil a Andrzej Tkacz - foto: totalfilm.cz

Kamil a Andrzej Tkacz – foto: totalfilm.cz

Kluci divákům prozradili další zajímavosti z natáčení. Nejtěžší pro ně bylo emocionální i fyzické vypětí při natáčení a také množství jídla, které museli sníst. Nejhorší bylo podle Andrzeje konzumování hlemýžďů. Nejdřív byli plži vyrobeni z marcipánu a liči, nakonec ale režisér rozhodl, že kluci musí jíst pravé.

Běž, chlapče, běž (foto: A- Company)

Běž, chlapče, běž (foto: A- Company)

Film Běž, chlapče, běž je skutečným příběhem Yorama Fridmana, natočeným podle stejnojmenného knižního bestselleru Uriho Orleva. Srulikovi v devíti letech uteče z varšavského židovského ghetta (1942). Schovává se v lesích, kde se se spolu s dalšími uprchlými židovskými dětmi snaží přežít do konce války.

Spí v korunách stromů a živí se tím, co si sami uloví nebo ukradou na přilehlých farmách. Hlad a zima Srulika ale přinutí, aby se vrátil zpátky do civilizace, kde si musí změnit jméno na Jurek Staniak a předstírat, že je sirotek z katolické rodiny. Ve vesnicích potká lidi, kteří riskují vlastní životy, aby mu pomohli, ale i ty, kteří ho zradí. Dojemný a zároveň inspirující příběh o cestě jednoho chlapce, který musel ze dne na den dospět, aby přežil.

Do českých kin uvede film 3. července společnost A-Company Czech.icon_csfd

Připravujeme recenzi.

MS, totalfilm.cz
foto/video: Totalfilm.cz, A-Company Czech

%d blogerům se to líbí: