Nepřehlédněte

Fanny Ardant – Nelžu lidem, kteří mají rádi film!

Okouzlující francouzská herečka a režisérka Fanny Ardant (65) dnes na tiskové konferenci prozradila, co ji vedlo k natáčení její režijní novinky, co se naučila od Francoise Truffauta a co má ráda na herecké práci. Novinářské auditorium okouzlovala svou typickou gestikulací, vášnivým projevem a nezměrným charismatem. Ardant má za sebou už třetí režijní počin. Ten nejnovější – Naléhavé rytmy představí dnes večer v Městském divadle.

Banner_KV_hlavní strana2

Fanny Ardant na tiskovce (foto: totalfilm.cz)

Fanny Ardant na tiskovce (foto: totalfilm.cz)

O filmu Naléhavé rytmy

Chtěla jsem se zabývat momentem, kdy láska končí. Chtěla jsem vyprávět její poslední okamžiky. Odcizenost muže od ženy je něco fatálního. V tomhle filmu na hrdinku nemá manžel čas, protože je hodně zaměstnaný. Ta žena si navíc myslí, že pokud chybí vášeň, manžel ji přece nemůže milovat. V důsledku tak svým chováním tahle hrdinka spíš ničí než buduje.
Asia Argento - Naléhavé rytmy

Asia Argento – Naléhavé rytmy

O spolupráci s Asií Argento

Asia je krom herečky také režisérka. Nechala se mnou ale vést, důvěřovala mi, i když někdy nechápala, co konkrétním záměrem chci říct. Nechala to prostě na mě.

O Francoisovi Truffautovi

Od Francoise Truffauta jsem se naučila milovat svou práci. Mít nadšení, energii a víru. Truffaut mne poznamenal navždy. Nezapomenu, jak se choval na place. Byl vášnivý, ale zcela respektoval herce. Dokonce pečoval i o herce s menšími rolemi. Považoval to za důležité, aby i oni měli takový svůj “červený koberec”.
Fanny Ardant poslouchá otázku na tiskovce (foto: totalfilm.cz)

Fanny Ardant poslouchá otázku na tiskovce (foto: totalfilm.cz)

O herecké práci

Jako herečka mám možnost vstupovat do jiných světů. Ráda se nechávám režiséry vést.

O rozdílu mezi režiséry a režisérkami

Film je svět, kde neexistuje národnost, věk ani pohlaví. Není v tom žádný rozdíl. Jde jen o osobnost režiséra. Ta není ničím limitována. Dokonce jsou i mužští režiséři, kteří mohou mít ženský pohled na věc. Nedávno mne lákali na festival ryze ženského filmu. Ta myšlenka se mi ale nelíbila. Nelíbí se mi tahle selekce na mužský a ženský film.

Lže někdy Fanny Ardant?

Lžu policistům, někdy lžu novinářům a samozřejmě lžu také ve svém životopise. Ale nelžu lidem, kteří mají rádi film.
Fanny Ardant na tiskové konferenci (foto: Film Servis Karlovy Vary)

Fanny Ardant na tiskové konferenci (foto: Film Servis Karlovy Vary)

Krátké instagram video z tiskové konference

připravili: AC, MS, TK, totalfilm.cz
foto/video: Totalfilm.cz, Film Servis Karlovy Vary