MFF KV | Co děláme v temnotách královsky baví fiktivním dokumentem o upírech

Naprosto nadšení byli diváci během i po projekci novozélandské komedie Co děláme v temnotách. Ve Varech je tento fiktivní dokument o upírech uváděn pouze dvakrát. Pokud jste nestihli včerejší projekci, kterou uvedl multiumělec Vladimír 518, nenechte si ve čtvrtek ujít druhou a poslední (10.7. 24.00 – Kino Čas).

Co děláme v temnotách (foto presskitt filmu)

Co děláme v temnotách (foto presskitt filmu)

Fiktivní dokumentární štáb má přístup do domácnosti čtyř upírů, kteří žijí po hromadě. Sledujeme jejich běžnou rutinu, “krmení”, buzení i hádky kolem neumytého nádobí. Film Jemaina Clementa a Taikiho Waititi (ve filmu si také zahrál upíra “dandyho”) všechny překvapil neutuchající náloží humoru. Vrší se tu jeden vtip na druhý. Scénář je plný skvělých nápadů, které užívají typických stereotypů a klišé, které o upírech panují desetiletí jak v literatuře tak filmu.

Upírský Big Brother nabízí i večerní návštěvy upírské party na diskotékách, surfování na googlu, telefonát s dávným sluhou na Skypu nebo špičkování s vlkodlaky. To vše a ještě mnohem víc v této skvělé komedii, která po jedné projekci poskočila na třetí místo v diváckém hlasování deníku Právo.

připravil: MS, totalfilm.cz
foto/video: Web k filmu, YouTube

  1. […] Konec světa čeká Thora ve třetí solovce Thor: Ragnarok, kterou připravuje na listopad 2017 Marvel. Jasné je, že si roli dvoumetrového severského svalovce zopakuje Chris Hemsworth. Studio, zdá se, našlo kandidáta na režisérskou sesli. Měl by na ni usednout novozélanďan Taika Waititi, který točil pro HBO a na kontě má svělou upírskou komedii, kterou jsme předloni viděli ve Varech Co děláme v temnotách. […]

Comments are closed.