Nepřehlédněte

Režisérka filmu Šutry v kapsách házela mezi diváky kamení

Vůbec poprvé se v novodobé historii karlovarského festivalu v hlavní soutěži objevil animovaný film a hned ve světové premiéře. Uvést ho přijela režisérka a autorka Signe Baumane. Kromě úvodní řeči si režisérka pro diváky připravila jedno překvapení. Rozhodla se mezi ně házet kamení.

Banner_KV_hlavní strana2

Signe Baumane vrhá mezi diváky jeden ze "šťastných kamenů" (foto: KVIFF)

Signe Baumane vrhá mezi diváky jeden ze “šťastných kamenů” (foto: KVIFF)

Na tom filmu jsme pracovali asi 4 roky a vložili jsme do něj spoustu šutrů. A šest z nich jsem přinesla. Budu je házet. A těch 6 z vás, co je chytí bude mít příštích 27 let štěstí v lásce.” Diváky uklidňovala: “Nebojte se, nic vám nehrozí, jsou lehoučké.”

Šutry v kapsách (foto: Kickstarter)

Šutry v kapsách (foto: Kickstarter)

Animovaný autorský snímek lotyšské režisérky žijící v New Yorku je ryze osobní výpovědí ženy, která se potýká s dědičnou nemocí. Režisérka se s humorem, ale i odvahou vydává na nelehkou cestu za tajemstvím, které se skrývá v její rodině. Baumane je nejen režisérkou a autorkou kreseb a scénáře, ale také vypravěčkou tohoto odvážného filmu.

Další projekce:

5P3 – 8.7.2014, 13:00, Pupp
7K2 – 10.7.2014, 11:30, Kino Drahomíra

připravil: AC, MS, totalfilm.cz
foto: Film Servis Karlovy Vary

  1. […] soutěž filmů pro dospělé letos hostí velmi očekávané tituly. Jedním z nich jsou Šutry v kapsách od lotyšské animátorky Signe Baumane tvořící v prostředí nezávislé newyorské scény. […]

Comments are closed.

%d blogerům se to líbí: