Slavnostní zahájení ozdobil Mel Gibson a dívky na mokré podlaze

Tradičně nekonvenční performancí začalo slavnostní zahájení v pořadí 49. ročníku karlovarského filmového festivalu. Venku je sice slunečno a krásně, na pódiu ve Velkém sále bylo ale přesto mokro. Dívky s deštníky zatančily v dešti a přišel tradičně Marek Eben, aby celý večer uvedl.

Banner_KV_hlavní strana1

Karlovy Vary (20:30) – aktualizováno (21:32)

"Přesně tohle jsem vždycky chtěl - nahou ženu držící kouli", žertoval Mel Gibson (foto: KVIFF)

“Přesně tohle jsem vždycky chtěl – nahou ženu držící kouli”, žertoval Mel Gibson (foto: KVIFF)

Hlavní letošní hvězda festivalu Mel Gibson dorazil na karlovarské letiště kolem dnešního poledne. Rovnou se odjel ubytovat. Těsně před odjezdem na slavnostní zahájení se před hotelem Pupp pozdravil s fanoušky. Těm také zamával na červeném koberci před Thermalem. Ve Velkém sále z rukou prezidenta festivalu Jiřího Bartošky převzal Křišťálový globus za celoživotní přínos kinematografii.

Herec dnes večer v letním kině uvede svůj kultovní snímek Mad Max a zítra režijní počin Apocalypto. Ještě předtím ale ve Velkém sále natočí před diváky s Markem Ebenem pořad Na plovárně Live.
Do Varů herec odjel přímo z natáčení francouzského filmu Blood Father. Podle jeho slov jde ale ryze o americký příběh s francouzským režisérem. Do Varů odletěl prý ve tři ráno, po zákroku zubaře. “Takže to byla celkem zábava”, řekl Gibson České televizi. “Všiml jsem si, že je tu hodně lesů, lidé jsou tu přátelští a je tu celkem horko, což mne trochu překvapuje”, odpověděl na otázku, jaké jsou jeho první dojmy z festivalu.

Mel Gibson s Jiřím Bartoškou (foto: KVIFF)

Mel Gibson s Jiřím Bartoškou (foto: KVIFF)

Řekl také, že nejlépe se cítí v roli režiséra a producenta. “Máte tak možnost to přímo ovlivňovat”, dodal herec.
Nejnovějším filmem v české distribuci, ve kterém se Mel Gibson objevil je třetí díl akčních Expendables (Postradatelní), kde si zahrál po oboku největších akčních hvězd minulosti i současnosti.

Zahajovacím filmem je snímek I origins, který na festival doprovodila rozsáhlá delegace, včetně herce Michaela Pitta.

Michael Pitt (foto: KVIFF)

Michael Pitt (foto: KVIFF)

Slavnostní zahájení

Slavnostní zahájení

připravil: AC, totalfilm.cz
Vlastní zpráva, cotovaný zdroj: Česká televize

foto/video: Film Servis Karlovy Vary, totalfilm.cz, Bontonfilm © 2014

%d blogerům se to líbí: