Začíná jubilejní Letní filmová škola

40. ročník Letní filmové školy v Uherském Hradišti přivítá zítra, v sobotu 26. 7. britského režiséra Petera Greenawaye. Hvězdný tvůrce bude hostem slavnostního zahájení. V Kině Hvězda převezme výroční cenu Asociace českých filmových klubů a uvede svůj nový film Goltzius a společnost Pelikán. Letošní nesoutěžní přehlídka cílí mimo jiné i na španělskou kinemtografii.

40 LFŠ program

Aktuálně je akreditováno 3600 návštěvníků, kteří v přehledně uspořádaném denním programu na webových stránkách www.lfs.cz mohou vybírat ze 70 krátkometrážních, 15 středometrážních a 192 celovečerních filmů z celého světa, tradičně rozdělených do šesti základních sekcí. Dostatek osvěžujících příležitostí k rozptýlení od filmových projekcí nabídne doprovodný program s desítkami koncertů, výstav, divadelních představení, multižánrových produkcí či přednášek.

Peter Greenaway

Peter Greenaway

Nové a atraktivní jsou dvě projekce nazvané LP 1914 aneb Do biografu před sto lety, které za pouhých 50 Kč přiblíží dobové prostředí i způsob promítání z časů našich předků. Poprvé a hned dvakrát Filmovku navštíví tajemné Cinema Royal, které uvádí oblíbené a kultovní snímky na neznámých místech. Po vstupenkách se ptejte na pokladně kina Hvězda a v Informačním centru před kinem Hvězda.

LETNÍ FILMOVÁ ŠKOLA (foto: AČFK)

LETNÍ FILMOVÁ ŠKOLA (foto: AČFK)

Novou mobilní aplikaci App4Fest s programem, informacemi o filmech, novinkami a dalšími funkcemi můžete využívat už teď. Aplikace je dostupná zdarma pro platformy Android a iOS.

připravila: TK, totalfilm.cz
zdroj: 2media, AČFK

%d blogerům se to líbí: