Ztraceni v Mnichově | Petr Zelenka točí nový film – po sedmi letech

Petr Zelenka, autor úspěšných komedií, kterého proslavili Knoflíkáři se po práci pro televizi vrací k natáčení celovečerního filmu. Poslední Zelenkův film Karamazovi vešel do kin v roce 2008. Autor se tak k natáčení distribučního filmu vrací po sedmi letech.
Petr Zelenka se v novém filmu Ztraceni v Mnichově rozhodl vyprávět o tragickém roce 1938. Snímek natáčí podle vlastního námětu.

Petr Zelenka na natáčení Ztracen v Mnichově

Petr Zelenka na natáčení Ztracen v Mnichově

„Kromě toho, že mne toto téma dlouhodobě zajímá, byl asi prvním impulzem k práci neúspěch Formanovy a Havlovy adaptace Mnichovského přízraku,“ říká Petr Zelenka. „Nevím, jak se dostali daleko s textem, ale nepodařilo se jim film zafinancovat, což mne u těchto dvou jmen překvapilo. Až později jsem pochopil proč. Náš příběh je tedy nejen o Mnichovu, ale i o tom, proč se o tomto tématu nedá točit.“

Sir „P“, devadesátiletý papoušek šedý, který kdysi patřil Edouardu Daladierovi, se na pozvání ředitele Francouzského kulturního institutu ocitne v roce 2008 v Praze jako živá relikvie z dob Mnichovské dohody. Sir „P“ po Daladierovi dodnes opakuje některé důležité věty a prohlášení. Papouška za dramatických okolností unese český novinář Pavel a na základě sirových kontroverzních citací Daladiera rozpoutává mezinárodní politický skandál.

Martin Myšička

Martin Myšička – Ztraceni v Mnichově

V hlavních rolích filmu uvidíme Martina Myšičku jako novináře Pavla, Václava Koptu jako šéfredaktora a Pavlova nadřízeného, Marka Taclíka jako jeho kolegu, novináře Jakuba, Janu Plodkovou jako tlumočnici, Václava Neužila jako jejího žárlivého manžela, Tomáše Bambuška v roli režiséra, Vladimíra Škultétyho jako produkčního, Jitku Schneiderovou jako Pavlovu manželku. Ředitele Francouzského institutu si zahrál kulturní diplomat Stanislas Pierret, který svou kariéru začínal v bývalém Československu a ještě před rokem 1989 významně přispěl ke kontaktům českého disentu se zahraničím.

Producentem filmu je Lucky Man Films Davida Ondříčka a koproducentem Česká televize. Film uvede do kin distribuční společnost Falcon v průběhu roku 2015.

připravil: AC, totalfilm.cz
zdroj, foto: U. Donátová, Z. Janáková

%d blogerům se to líbí: