Menu

TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
Infobox ikona

FESTIVAL NEJHORŠÍCH A BIZARNÍCH FILMŮ PRÁVĚ PROBÍHÁ V PRAZE. O FESTIVALU NARUBY VÍC TADY.

Češi chystají velkofilmy o Karlu IV., Žižkovi, thriller ze středověku i pokračování komedie Eva tropí hlouposti

Velmi často píšeme o připravovaných českých filmech, které se právě natáčí. Málokde se ale dozvíte o projektech, které jsou ve vývojové fázi. Vybrali jsme proto několik zajímavých filmů, jejichž realizace je téměř jistá. Alespoň to tvrdí producenti. Vybrali jsme to nejzajímavější. Možná vás překvapí, že se chystá film o Karlu IV., Janu Žižkovi, pokračování filmu Eva tropí hlouposti nebo nová Zlatovláska v režii Václava Vorlíčka.

Karel IV. (premiéra: 2016)

Karel IVSnahou autora scénáře Miroslava Oščatky není jen odvyprávět životopis Otce vlasti, ale především zprostředkovat divákovi zákulisí tehdejšího feudálního světa. Film, který by se do kin měl podívat v květnu 2016 by měl být podle představ autorů strhujícím příběhem plným intrik, nenávisti, touhy po moci, ale i nahlédnutím do světa učenců, dvorské etikety a tvrdých pravidel tehdejšího světa.
Film má už obsazeny veškeré technické profese i hlavní role. Uvidíme v něm Milana Bahůla, Richarda Krajča, Viktora Preisse, Lukáše Vaculíka, Zdenu Studénkovou, Janu Strykovou a další. Natáčet se bude v Praze, Paříži, Římě a Německu. Velkofilm by měl stát přes 104 miliony korun.

Jan Žižka psanec (premiéra: 2016)

jan-zizkaDalším filmem, který se odehrává o něco později a svého režiséra už má, bude příběh jednoho z největších vojevůdců své doby. Scénář napsal Petr Bok a režírovat bude Petr Jákl jr. (Kájínek). Film by měl být po vizuální stránce srovnatelný s historickými velkofilmy, nebudou zde chybět bitvy, politika a samozřejmě plno emocí, prozrazuje režisér Petr Jákl jr. Premiéra je plánována na rok 2016. Rozpočet je stanoven na 103 miliony korun.

Lips Tullian (premiéra: 2015)

Další historický film, který je ale fikcí, chystá režisér Vít Karas (Micimutr). Lips Tullian je adaptací legendárního komiksu Káji Saudka a Jaroslava Weigela. Ten je plný akčních scén, romantiky, krásných žen a odvážných mužů. Ale nechybí mu ani nadsázka a specifický humor. Toho se chce držet i autor scénáře Tomáš Hořava s Vítem Karasem. První diváci by měli loupežnický film vidět na podzim 2015. Stát by měl kolem 65 milionů Kč.

Lips Tullian (komiksová předloha)

Lips Tullian (komiksová předloha)

Melchior (premiéra: 2015)

Tentokrát historický thriller se odehrává na začátku 15. století, kdy se po ulicích středověkého města pohybuje psychopatický zabiják a zanechává po sobě zkázu. Nikdo není v bezpečí. Vyšetřováním je pověřen mladý apatykář Melchior s citem pro detektivní práci. Mezinárodní koprodukce s rozpočtem 35 milionů korun byla svěřena režiséru Reinu Kotovi. Premiéra by měla být na podzim 2015.

Zlatovláska (premiéra: 2015)

Po delší době se s novou pohádkou vrací Václav Vorlíček. Slibuje tradiční hranou pohádku, která nesází na moderní triky, ale především na pohádkovost samu. To je dobrá zpráva, obzvlášť po režisérově debaklu s pokračováním Saxany. Triky tam měly hlavní slovo a ještě se navíc nepovedly. Scénář ke Zlatovlásce napsala Lucie Konášová, která má na kontě veleúspěšného Anděla páně (režie: J. Strach). Premiéra bude příští rok a na realizaci mají producenti 50 milionů korun.

Režisér V. Vorlíček

Režisér V. Vorlíček

Eva zase tropí hlouposti (premiéra: 2015)

Trochu absurdně zní nápad natočit volné pokračování legendární komedie s Natašou Gollovou a Oldřichem Novým. Hlavní hrdinka se časoprostorem dostává do současnosti, ale dějí se stejně vtipné věci, jako před 75 lety. Záměrem Tomáše Krejčího a Tomáše Košťála je natočit komedii, která spojí noblesu a vtip předlohy Fan Vavřincové s tématy aktuálními a přitom si zachová vkus, korektnost a nadčasovost. Vše by se to mělo podařit za 20 milionů korun, s termínem premiéry zima 2015.

Příště: Připravované snímky s nejoriginálnějšími náměty

připravil: AC, totalfilm.cz
zdroj: ČFC NA, archiv, vlastní zpráva

TotalFilm YouTube logoTotalfilm kanál TotalFilm Spotify logoTotalfilm podcast