Nepřehlédněte

Fantastická zvířata natočí režisér Harryho Pottera David Yates

Sázka na jistotu. Tak se dá v krátkosti charakterizovat výběr režiséra pro další sérii filmů ze světa čar a kouzel. Nejde sice o pokračování Harryho Pottera, protože se příběh odehrává dávno před jeho narozením, ale najdeme v něm vše, co ze slavné ságy známe.

Obálka předlohy nového filmu

Obálka předlohy nového filmu

David Yates (foto: archiv)

David Yates (foto: archiv)

Sázka na Yatese, který natočil poslední čtyři díly Harryho Pottera je více než pochopitelná. Stejně tak i fakt, že scénář píše podle útlé knížky sama J. K. Rowlingová. Z tohoto spojení a s přísunem takřka neomezených prostředků, které studio hodlá do budoucí série investovat zřejmě nemůže vzniknout neúspěch. První z filmů dorazí do kin 17. 11. 2016.

Před nedávnem studio oslovilo i Alfonsa Cuaróna, který natočil Vězně z Azkabanu. Cuarón ale nechce v této chvíli vstupovat do tak velkého a náročného projektu.

Podle Rowlingové ale nepůjde ani o prequel ani sequel Harryho Pottera. Na příběhu Pottera bude série zcela nezávislá. Není ale vyloučeno, že se v nových filmech potkáme s postavami, které už z Potterovek známe. Albus Brumbál by mohl být jednou z nich. Hrdinou bude tentokrát Mlok Scamander, fiktivní autor knihy Fantastická zvířata a kde je najít. Nositel Merlinova řádu se v knize zabývá studiem kouzelných zvířat, takzvanou magizoologií.

J. K. Rowling (foto: archiv)

J. K. Rowling (foto: archiv)

Spisovatelka Rowlingová spolupracuje se studiem od roku 1997, kdy se začal připravovat první díl Harryho Pottera – Kámen mudrců.

připravil: MS, totalfilm.cz
zdroj: Collider

%d blogerům se to líbí: