Další film z cyklu Nevinné lži je hereckým koncertem Báry Kodetové

Miluje děti, manžela a chce rodinné štěstí. Lea (Bára Kodetová) se se svým mužem (Roman Zach) přestěhovala na venkov do domu s velkou zahradou. Něco ale není v pořádku. Lea ztrácí sílu, hroutí se a postupně není schopna postarat se nejen o dům, děti, ale ani sama o sebe. K zomu všemu o ní kamarádka dokumentaristka točí dokument. Od lékařky proto vyfasuje antidepresiva, ale problém bude možná úplně jinde… 

Nevinné lži - Vedlejší příznaky

Nevinné lži – Vedlejší příznaky

čt1Další film z cyklu Nevinné lži je především hereckým koncertem Báry Kodetové. Pod vedením Terezy Vrábelové si zahrála ženu chycenou v pasti vlastního pocitu důležitosti. Pocit, že člověk musí zvládnout vše, co si předsevzal a za každých okolností, zná mnoho z nás. Kam až tento nesmysl může zajít ukazuje velmi dobrý scénář Petry Ušelové (Pusinky). Dobře se s rolí manžela popasoval i Roman Zach. Společné velmi krajní manželské scény naznačují, jak těžké musí být pro oba manžele těžké psychické problémy jednoho z nich.

Společná cesta dobrat se k jejich příčině je v tomto případě velmi těžká a trnitá. Vede k cestám na psychiatrii, pobytu v léčebně a odchodu manžela s dětmi ze společné domácnosti.  Nic ale není ztraceno a Lea se sama snaží zjistit, v čem nastal ten zásadní zlom a jak získat svou rodinu zpátky.

Výraznější rolí se na obrazovku vrací Regina Rázlová v roli Leiny tchýně. Roman Zach tentokrát nepřispěl jen hereckým výkonem, ale k filmu napsal i hudbu.

Martin Staněk, totalfilm.cz
foto/video: Česká televize © 2014

Vysílání: Neděle, 14. 9. 2014 ČT1

Vedlejší příznaky (z cyklu Nevinné lži II.)
Drama, Česká televize, 2014
Režie: Tereza Vrábelová
Námět: Bára Kodetová
Scénář: Petra Ušelová
Hrají: Bára Kodetová, Roman Zach, Regina Rázlová, Lenka Termerová, Jiří Lábus a další

Nevinné lži_Plakát

Napište nám co si myslíte

Nebojte, Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.