Ve středu startuje Fresh Film Fest – zahájí ho thriller Pod kůží

11. ročník mezinárodního filmového festivalu Fresh Film Fest zahájí v Praze ve středu 17. září projekce sci-fi thrilleru Pod kůží režiséra Jonathana Glazera. V britské adaptaci literární předlohy Michela Fabera hraje hlavní roli herečka Scarlett Johansson, která se jako svůdná mimozemšťanka vydává na planetu Zemi. V jedné z rolí se objevuje i český herec Kryštof Hádek. Snímek soutěžil loni na festivalu v Benátkách a v českých kinech nebyl zatím uveden. Kromě zahájení bude film promítnut 20. září ve 22:30 v Biu Oko.

Pod kůží

Pod kůží

Program letošní ročníku Fresh Film Festu nabídne téměř 100 celovečerních a krátkých snímků, které nejsou běžně v kinech k vidění, zajímavé filmové osobnosti od nás i ze zahraničí, a řadu doprovodných akcí. Přehlídka zaměřená na mladé tvůrce, debuty a studentskou tvorbu proběhne do 21. září v pražských kinech Světozor, Bio Oko, Kino 35 – Francouzský institut a také v Café Neustadt, klubu La Loca a v (A)VOID Floating Gallery.

fff logo

více o festivalu na: http://www.freshfilmfest.net/
Přineseme také recenze filmů, které budou mít na FFF premiéru a následně půjdou do české distribuce.

Letošní ročník divákům nabízí i dokumenty o vlivu digitální revoluce a moderních technologií na práci předních světových tvůrců jako Danny Boyle, David Fincher, Martin Scorsese nebo Lars von Trier, uhrančivé snímky Ruhr a Easy Rider 2012 vlivného a vizionářského amerického režiséra Jamese Benninga, vzácný dokument Béla Tarr: Být filmařem o jednom z největších tvůrců naší doby, zamotané sci-fi Vzdálenost Sergia Caballera, spoluzakladatele festivalu elektronické hudby Sónar v Barceloně, díla režisérů Richarda Linklatera či Michaela Hanekeho, slavnostní premiéry aktuálního dokumentu režiséra Benjamina Tučka Plán nebo bláznivé komedie francouzského režiséra a hudebníka Quentina Dupieuxe (Mr. Oizo) Fízlové, hajzlové se zpěvákem Marilynem Mansonem, minisérii BBC Southcliffe, thriller o honbě za pomstou Blue Ruin oceněný cenou FIPRESCI v Cannes 2013.

Nabídne také experimentální film Vojín Jeannette oceněný Tygrem za rok 2013 v Rotterdamu, psychedelický trip Úplné zmizení Filipínce Raye Martina, závěrečná část triptychu o prostituci Sladký život kurev dokumentaristy Michaela Glawoggera, soutěže nejzajímavějších světových debutů včetně režijní prvotiny polského herce Krzysztofa Skoniecznyho známého z filmů Andrzeje Wajdy či Agnieszky Holland nebo snímku Skoro jako láska, jednoho z nejlepších indie filmů roku 2014 … to je pouze malý výběr projekcí, které na návštěvníky letošního Fresh Film Festu čekají.

připravil: MS, totalfilm.cz
zdroj: J. Sedlák, Arts Marketing