Nepřehlédněte

Vítěze z Benátek uvidí v kinech i čeští diváci

V sobotu ukončil filmový festival v Benátkách svůj 71. ročník udílením cen. Zlatý lev skončil v letošním roce v rukách režiséra Roye Anderssona za snímek Holub seděl na větvi a rozmýšlel o životě. Porotě předsedal známý filmový skladatel Alexandre Desplat.

Roy Andersson v Benátkách

Roy Andersson v Benátkách

Vítěze, stejně jako další filmy, které v Benátkách soutěžily o nejvyšší ocenění, Cena slávy (r. Xavier Beauvois) a Tři srdce (r. Benoît Jacquot), přinese do českých a slovenských kin společnost Film Europe Media Company.
Holub seděl na větvi a rozmýšlel o životě - Roy Andersson Filmproduktion AB

Holub seděl na větvi a rozmýšlel o životě – Roy Andersson Filmproduktion AB

variety-redČasopis Variety o vítězném snímku napsal: „Závěrečná kapitola Anderssonovy komediální trilogie „o tom být člověkem“ představuje více než tři desítky brilantně absurdních krátkých příběhů.“
 
Švédský režisér na předání ceny Zlatého lva zareagoval slovy: „Jsem velmi, velmi šťasten, hluboce dojat a poctěn, že jsem obdržel toto ocenění právě v Itálii,“ a dodal: „Za to, že jsem se stal režisérem, vděčím právě italskému filmu – na přední příčce mých oblíbených filmů je Zloději kol od Vittorio De Sica.“
Všechny tři uvedené benátské snímky budou uvedeny v roce 2015 na Velkém filmovém festivalovém ECHU, Be2Can, a následně se dostanou do běžné distribuce. Snímek Tři srdce bude navíc ještě v letošním roce uveden na Festivalu francouzského filmu v České republice a na Slovensku ho diváci, společně s Cenou slávy, uvidí na chystané jarní přehlídce Crème de la crème.

připravil: JG, totalfilm.cz
zdroj: L. Stanslická, Film Europe

%d blogerům se to líbí: