Nepřehlédněte

Festival bollywoodského filmu ve středu už po dvanácté

Ve středu 22. října zahájí už dvanáctý ročník Festivalu bollywoodského filmu podle mnohých i nejlepší bollywoodský film všech dob, Sholay. A to v Lucerně, a navíc ve 3D. Program pak bude pokračovat až do 26. října v kině Světozor. Pro jeho zpestření je připravena výstava fotek, párty a „mela“ s originálními workshopy.

Sholay

Sholay

Celkové téma 12. ročníku pak nese název Děti z Bollywoodu. O dětech a dětství nějakým způsobem vyprávějí skoro všechny letošní snímky. Ať už jde o nešťastnou lásku chlapce z nejnižší kasty (Fandry), trauma z dětství, které mladého muže nasměruje na dráhu zločinu (Dhoom 3), pátrání po gangsterech, kteří unášejí nezletilé dívky a nutí je k prostituci (Mardaani) nebo dojemný příběh dyslektického chlapečka a jeho empatického učitele (Taare Zameen Par).

Fandry

Fandry

Poprvé se na festivalu objeví také zajímavá kombinace –  Lollywood v Bollywoodu, tzn. výběr pákistánských filmů! Zde je nutno zmínit film Zinda Bhaag, který je prvním filmem za posledních 50 let, který Pákistán poslal jako oficiální film na Oscary. I tak se ale jeden, již Oscarem oceněný snímek v této sekci objeví – film Saving Face, sledující životy několika přeživších po útoku kyselinou, dostal tuto cenu za Nejlepší dokument (krátký film) v roce 2012.

bollywood 2014-vizuál

Zpestřit si čekání na film, nebo jen tak zpříjemnit odpoledne, lze návštěvou Bollywood mely, hned vedle východu z velkého sálu kina Světozor. Diváci se mohou těšit na opravdu originální workshopy, indické restaurace, orientální ingredience a vůně, soutěž o ceny Sanu Babu, „indický kulečník“ carrom, tradiční cetky všeho druhu, henu a mnoho dalšího…

A samozřejmě k bollywoodu patří tanec! V sobotu 25. října se na BOLLYWOOD PARTY v pražském P.M. klubu budou rozjíždět známé bollywoodské hity až do rána.

Ceny vstupenek a další praktické informace o festivalu naleznete zde.

připravil: JG, totalfilm.cz
zdroj: Jan Těšitel, Festival bollywoodského filmu

%d blogerům se to líbí: