Menu

TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
Infobox ikona

UŽ JSTE VIDĚLI TRAILER NA KRIMI THRILLER MIKI NATOČENÝ PODLE PŘÍBĚHU SKUTEČNÉHO ŠÉFA SLOVENSKÉHO PODSVĚTÍ? TADY JE.

Interstellar – víme o čem nejočekávanější film roku je!

Premiéra nejočekávanějšího filmu roku se pomalu blíží (6. 11.) a fanoušci Christophera Nolana stále řeší důležitou otázku – O čem vlastně Interstellar je? Už několik měsíců sci-fi novinku Christophera Nolana doprovází v oficiálních materiálech krátká, téměř nic neříkající větička. Teprve nyní tvůrci poodhalují roušku tajemství.

Anne Hathaway a Matthew McConaughey - Interstellar

Anne Hathaway a Matthew McConaughey – Interstellar

Už z trailerů je patrná záchranná výprava kosmonautů na jinou planetu. Podle dostupných informací jsou dokonce dvě. V minulém článku jsme vám prozradili, že exteriéry se točily na Islandu, který Nolanovi přišel nejlepší pro iluzi povrchu mimozemské přírody.
Takže o čem to celé je? Příběh se odehrává v nepříliš vzdálené budoucnosti. Tvůrčí tým se inspiroval prachovými bouřemi z 30. let 20. století. Tehdy se americkými prériemi hnala mračna tzv. Dust Bowl, mračen prachu, dusících život v postižených oblastech. Lidstvo trpí potravinovou krizí a stále se horšícími životními podmínkami, hraničící s katastrofou. Týmu vědců se podařilo objevit červí díru – jakýsi tunel časoprostorem – která by mohla umožnit cestování na nepředstavitelné vzdálenosti. Ve snaze najít mimo naši sluneční soustavu potenciálně obyvatelné planety, nový domov, je zahájena mise Lazarus. Loď již je postavena a Cooper (McConaughey) je jediný, kdo s ní dokáže létat. Ale s pilotováním lodi na misi, která má zachránit budoucnost jeho dětí, se pojí i riziko, že je už nikdy neuvidí.

„Když jsem to četla, dojímalo mě to“, říká Anne Hathaway, která s Nolanem točí již druhý film (v prvním společném filmu Temný rytíř povstal ztvárnila roli Seliny Kyle). Nyní hraje bioložku Amelii Brand, členku týmu astronautů spolu s Wesem Bentleyem (Doyle) a Davidem Gyasim v roli Romillyho.

Anne Hathaway v Intestellar

Anne Hathaway v Interstellar

„Rodinné vazby všech postav, to, co všechny postavy dávají v sázku, je nezměrné“, pokračuje Anne Hathaway. „Myslím, že téměř každý musí přinést nějakou větší oběť. Ten film vlastně vzdává hold každému, kdo je dost odvážný, aby to udělal. Fascinuje mě schopnost člověka upřednostnit ostatní před sebou samým.“

Christopher Nolan na Islandu při natáčení Interstellar

Christopher Nolan na Islandu při natáčení Interstellar

Pro samotného Nolana, otce čtyř dětí, je tento film velmi osobní: „Je to o spoustě věcí – jak sami sebe definujeme a kým ve vesmíru jsme – ale pro mě je to o roli otce. To, že jsou tyto hodnoty postaveny do popředí, dělá z filmu skutečný příběh a ne jen samoúčelný film o vesmírných živlech“.

Jakub Gutt, totalfilm.cz
s využitím oficiálních materiálů společnosti Warner Bros.

TotalFilm YouTube logoTotalfilm kanál TotalFilm Spotify logoTotalfilm podcast