První český filmový distributor vstupuje na iTunes

Firmu AQS znají čeští diváci spíše jako Bioscop (kinodistributora) a MagicBox (videodistributora). Jako první a zatím jediný český filmový distributor získal od Apple Inc. licenci k přímému poskytování filmů na iTunes. Dosud se české filmy dostávali na iTunes pouze prostřednictvím zahraničních agregátorů.
V současnosti z titulů, které má Magic Box v distribuci, nabízí v kvalitě HD / SD a to k zapůjčení nebo k trvalému zakoupení filmy Příběh kmotra, Dědictví aneb Kurva se neříká a 3 dny na zabití.  V nadcházejících dnech pak budou k dispozici i další filmy jako například Fair Play, 10 pravidel jak sbalit holku, Colette, Martin a Venuše, Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel, Rivalové, Tobruk a Pohled na lásku. V příštím roce pak budou rychle přibývat další novinky, ale i katalogové filmy.

Jan Rubeš, ředitel videodistribuce ke spolupráci s iTunes říká: „Získat licenci od Apple byla dlouhá a trnitá cesta. Jsme však pyšní, že jsme získali důvěru a prokázali vysokou a profesionální úroveň našeho distribučního týmu. Prostřednictvím iTunes můžeme nyní filmy šířit ne jen v Česku a na Slovensku, ale pokud nám producent může poskytnout příslušná práva i na další teritoria po celém světě. Současně bychom i ceny, za které si uživatelé filmy půjčují nebo nakupují, rádi co nejvíce přizpůsobili našemu trhu.”
Příběh kmotra na iTunes

Příběh kmotra na iTunes

připravil: JG, totalfilm,cz
zdroj: AQS, Jana Šafářová