Festival krátkých filmů Praha v lednu podesáté

Mezinárodní soutěž těch nejlepších krátkých filmů, reprezentativní kolekci českých krátkých filmů od roku 1960 až po současnost, sekci experimentálních filmů Labo či noční Brutal Relax Show. To vše nabídne už desátý ročník filmové přehlídky, kterou připravuje tým našeho nejprestižnějšího festivalu MFF Karlovy Vary.

Nejsmutnější kluk na světě (foto: Film Servis Festival Karlovy Vary)

Nejsmutnější kluk na světě (foto: Film Servis Festival Karlovy Vary)

shorts2015„I letošní ročník se bude snažit představit ty nejzajímavější krátké filmy z uplynulého roku, ale vzhledem k jubileu festivalu, se tentokrát trochu i ohlédneme a připomeneme také filmy, které patřily v uplynulých deseti ročnících mezi ty divácky nejúspěšnější a které jsme si i my sami nejvíc užili. Kompletní programovou nabídku představíme již brzy,“ upřesňuje Karel Spěšný, programový ředitel Festivalu krátkých filmů Praha.

V hlavní soutěži zabojuje dvacet filmů z celého světa s maximální stopáží do 30 minut. Kromě Hlavní ceny čeká na vítěze i finanční prémie 2000 Eur. Dalších padesát snímků bude promítnuto v nesoutěžních sekcích a svou Cenu udělí i sami diváci. Festival krátkých filmů odstartuje v pražském kině Světozor 15. ledna 2015.

Z festivalu přineseme rozsáhlé zpravodajství.

více o festivalu: www.pragueshorts.com a na https://www.facebook.com/Pragueshorts

Vizuál 10. ročníku Festivalu krátkých filmů Praha

Vizuál 10. ročníku Festivalu krátkých filmů Praha

připravil: AC, totalfilm.cz
zdroj: Film Servis Festival Karlovy Vary, a.s. – Zuzana Janáková