Menu

TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
Infobox ikona

UŽ JSTE VIDĚLI TRAILER NA KRIMI THRILLER MIKI NATOČENÝ PODLE PŘÍBĚHU SKUTEČNÉHO ŠÉFA SLOVENSKÉHO PODSVĚTÍ? TADY JE.

První dojmy | Šéfové na zabití 2 – dvakrát do jedné řeky lze vstoupit, když se to umí

Šéfové na zabití patří k mým nejoblíbenějším komediím posledních let. Skvělá ústřední trojka s výtečnou chemií a perfektním scénářem před třemi lety dokázala, že dobrá americká komedie ještě nevymřela. Perfektně napsané postavy šéfů byly v prvním díle zdatným konkurentem ústřední trojice sympatických pitomců.

Šéfové na zabití 2

Šéfové na zabití 2

Ve dvojce se vrací staří známí Nick (Jason Bateman), Dale (Charlie Day) a Kurt (Jason Sudeikis). Nechybí ani sexuální zvrhlice a zubařka Julie (Jennifer Anniston) a v base zavřený ranař a šílený šéf v podání Kevina Spaceyho. Svou roli pochybného nájemného vraha si tu zopakoval i Jamie Foxx. V pokračování se navíc přidal i Chris Pine (Rex) a Christoph Waltz jako jeho otec Bert Hanson.

V pokračování Šéfů na zabití už nejde primárně o šéfy. Chlapci mají svou firmu, která vyrábí sprchové hlavice. Své „Kámoše do sprchy“ nabídli prostřednictvím televize investorovi a jeden velký se kupodivu našel. Je jím právě firma Berta Hansona (Christoph Waltz), která si u naší partičky objedná 100 tisíc „Kámošů“. Když ale Nick, Dale a Kurt zakázku vyrobí (pro rozjezd si půjčí v bance), zjistí, že je Hanson od začátku chtěl podvést. Zakázku už nechce, ale třese se na to, až jim podnik banka zabaví a jejich firma bude se vším všudy na prodej za babku…
Tohle si ale parta looserů rozhodně nenechá líbit. Rozhodnou se, že unesou Hansonova dospělého syna a svou firmu ze získaného výkupného zachrání. Trochu se jim to ale vymkne z rukou…

Šéfové na zabití 2

Šéfové na zabití 2

Říká se, že dvakrát se do jedné řeky vstupovat nemá. Ve filmovém byznysu se tím ale skoro nikdo neřídí. Výjimky ale potvrzují pravidlo a Šéfové na zabití jí naštěstí jsou! Scénář není špatný a tam kde to trochu hapruje vypomáhají režisérovi tři výjimečně komediálně nadaní herci.
V pokračování Šéfů je rozhodně několik nezapomenutelných gagů a jako celek film drží pohromadě. Nikde tu nešustí papír a z dialogů nekřičí nutnost vycucat si pokračování z prstu pro komerční úspěch prvního dílu.
Krátce a jednoduše – povedlo se. Víc si přečtěte v recenzi 25. listopadu. Do kin film vejde o dva dny později.

  • 75%
    První dojmy - 75%
Martin Staněk, totalfilm.cz
foto/video: Warner Bros. © 2014

TotalFilm YouTube logoTotalfilm kanál TotalFilm Spotify logoTotalfilm podcast