První dojmy | Šéfové na zabití 2 – dvakrát do jedné řeky lze vstoupit, když se to umí

Šéfové na zabití patří k mým nejoblíbenějším komediím posledních let. Skvělá ústřední trojka s výtečnou chemií a perfektním scénářem před třemi lety dokázala, že dobrá americká komedie ještě nevymřela. Perfektně napsané postavy šéfů byly v prvním díle zdatným konkurentem ústřední trojice sympatických pitomců.

Šéfové na zabití 2

Šéfové na zabití 2

Ve dvojce se vrací staří známí Nick (Jason Bateman), Dale (Charlie Day) a Kurt (Jason Sudeikis). Nechybí ani sexuální zvrhlice a zubařka Julie (Jennifer Anniston) a v base zavřený ranař a šílený šéf v podání Kevina Spaceyho. Svou roli pochybného nájemného vraha si tu zopakoval i Jamie Foxx. V pokračování se navíc přidal i Chris Pine (Rex) a Christoph Waltz jako jeho otec Bert Hanson.

V pokračování Šéfů na zabití už nejde primárně o šéfy. Chlapci mají svou firmu, která vyrábí sprchové hlavice. Své “Kámoše do sprchy” nabídli prostřednictvím televize investorovi a jeden velký se kupodivu našel. Je jím právě firma Berta Hansona (Christoph Waltz), která si u naší partičky objedná 100 tisíc “Kámošů”. Když ale Nick, Dale a Kurt zakázku vyrobí (pro rozjezd si půjčí v bance), zjistí, že je Hanson od začátku chtěl podvést. Zakázku už nechce, ale třese se na to, až jim podnik banka zabaví a jejich firma bude se vším všudy na prodej za babku…
Tohle si ale parta looserů rozhodně nenechá líbit. Rozhodnou se, že unesou Hansonova dospělého syna a svou firmu ze získaného výkupného zachrání. Trochu se jim to ale vymkne z rukou…

Šéfové na zabití 2

Šéfové na zabití 2

Říká se, že dvakrát se do jedné řeky vstupovat nemá. Ve filmovém byznysu se tím ale skoro nikdo neřídí. Výjimky ale potvrzují pravidlo a Šéfové na zabití jí naštěstí jsou! Scénář není špatný a tam kde to trochu hapruje vypomáhají režisérovi tři výjimečně komediálně nadaní herci.
V pokračování Šéfů je rozhodně několik nezapomenutelných gagů a jako celek film drží pohromadě. Nikde tu nešustí papír a z dialogů nekřičí nutnost vycucat si pokračování z prstu pro komerční úspěch prvního dílu.
Krátce a jednoduše – povedlo se. Víc si přečtěte v recenzi 25. listopadu. Do kin film vejde o dva dny později.

  • První dojmy - 75%
    75
Martin Staněk, totalfilm.cz
foto/video: Warner Bros. © 2014