Víkend s galským kohoutem – tipy z programu Festivalu francouzského filmu

Ve středu odstartoval svátek příznivců francouzské kinematografie – už sedmnáctý ročník Festivalu francouzského filmu. V Praze, Brně, Hradci Králové, Českých Budějovicích a Ostravě se koná až do následující středy. Co by vám nemělo uniknout? Přinášíme tipy z víkendového programu pražské části přehlídky.

V kině Lucerna můžete večer srovnat dva filmy inspirované životem slavného módního návrháře. Film Jalila Lesperta Yves Saint Laurent (18:00), který už prošel českou distribucí a velké ovace nezískal a očekávanou novinku Bertranda Bonella Saint Laurent (20:30). Novinku můžete vidět i zítra v Kině 35 (15:30). Do české distribuce se snímek dostane v lednu. Za Francii kandiduje na Oscara®.(přineseme recenzi)

V Kině 35 by vám neměl uniknout Sex v Paříži (sobota, 16:00). Paříž. 28 jarních dní a 11 žen.Veselé, výbušné, drzé, překvapivé, složité – zkrátka ženy! Film herečky a režisérky Audrey Dana přijede představit sama autorka. (přineseme recenzi)

Pozornost budí i drama Láska je dokonalý zločin ve Světozoru (sobota -21:00) režisérské dvojice Arnaud a Jean-Marie Larrieuových s Mathieu Amalricem. Vypráví o univerzitním profesorovi a zmizelé studentce…

O den později ve stejném sále se bude promítat film Arnauda Desplechina Jimmy P. . Benicio Del Toro se představí v roli indiána, který je po skončení druhé světové války, ve které bojoval, přijat do psychiatrické léčebny s otřesnými bolestmi hlavy.

Poslední tip patří Neodolatelnému muži (Kino 35 – neděle -20:30). André Techiné natočil příběh dědičky známého kasina Agnés Le Roux. V roce 1977 beze stopy zmizela a hlavním podezřelým byl její milenec. I po třiceti letech není vyřešeno. Snímek byl uveden mimo soutěž na letošním festivalu v Cannes. V hlavní roli matky zmizelé ženy se představí ikona evropského filmu Catherine Denevue. (přineseme recenzi)

Podrobný program přehlídky najdete zde

připravil: AC, totalfilm.cz