Menu

TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
Infobox ikona

VÍTÁME VÁS NA NAŠEM NOVÉM WEBU.

Cenu poroty ze 4. ročníku Festivalu íránských filmů si odvezla Rybka a Kočka

Slavnostním vyhlášením výsledků a promítnutím zakončovacího filmu Jako sen 11. ledna vyvrcholil 4. ročník Festivalu íránských filmů, který se letos konal s podtitulem Rebelové íránského filmu. Od 7. ledna jej hostila pražská kina Světozor, Oko a Royal.

Ve čtyřech sekcích bylo promítnuto celkem 20 pozoruhodných celovečerních, krátkých a dokumentárních filmů, s úspěchem uvedených na prestižních mezinárodních filmových festivalech. Od 13. do 15. ledna budou poprvé v historii festivalu vybrané filmy k vidění v kině Scala v Brně.

Rybka a kočka

Rybka a kočka

Cenu poroty pro nejlepší film si z Prahy odváží Rybka a Kočka režiséra Šahrama Mokrího, který se pokusil zachytit jediným nepřerušovaným záběrem rafinovaný příběh o skupině studentů tábořících v lese a jejich setkání se dvěma zdánlivě obyčejnými majiteli malé restaurace.

iran

 

Cenu poroty v sekci dokumentárních filmů získala Přestupní stanice (režie Káve Bachtijárí) pro svůj mocný humanistický přístup, se kterým živě líčí život íránských mladíků, hledajících útočiště v cizině, aby zjistili, že bída existuje všude, nejen v jejich zemi.

Cenu diváků ze 4. ročníku Festivalu íránských filmů má snímek Já že se zlobím?!, který režisér Rezá Dormišiján natočil coby svůj druhý celovečerní film. Nejkontroverznější íránský film roku 2014 měl premiéru na Berlinale 2014 a od té doby sklízí uznání po celém světě – vyjma Íránu, kde dosud nebyl uveden.

Výsledky 4. ročníku Festivalu íránských filmů

Nejlepší film
Rybka a kočka (režie Šahram Mokrí)
Čestné uznání poroty
Sama nocí tmou (režie Ana Lily Amírpúr)

Nejlepší dokument: Přestupní stanice (režie Káve Bachtijárí)
Čestné uznání poroty: Dům v mlze (režie Mochtár Námdár), Paměti na zlé časy(režie Mostafa Razzáq Karímí)

Cena diváků: Já že se zlobím?! (režie Rezá Dormišiján)

zdroj: Klára Skřenková, 2media
připravil: JG, totalfilm.cz

TotalFilm YouTube logoTotalfilm kanál TotalFilm Spotify logoTotalfilm podcast