Prague Shorts dětem o víkendu ukáže i žirafí skoky do vody

Jak pružné jsou žirafy, jak dobrý kamarád může být malý modrý tapír, nebo jak vypadá země, kde věčně fouká vítr? Festival krátkých filmů Praha, jehož 10. ročník se koná od 15. do 18. ledna v kině Světozor (Bio Oko a Aero), připravil ve spolupráci s Aeroškolou speciální program pro malé filmové fanoušky.

V rámci sekce Prague Shorts dětem budou promítnuty hrané i animované krátké filmy z celé Evropy, například z Arménie, Francie, Německa či Itálie. Hodinový program mohou navštívit rodiče s dětmi od 5 let v kině Aero či Bio Oko.

Modrý tapír

Modrý tapír

Kdo fundovanější by měl vybírat filmový program pro děti než jiné děti. V rámci sekce Prague Shorts dětem tomu tak bylo a 7 dětských dramaturgů ve věku od 5 let vybralo to nejlepší z bohatého výběru. Malí diváci se třeba dozvědí, že za brýle se není třeba stydět, připluje za nimi modrý tapír, či mohou obdivovat umění žirafích skoků a kluky potěší portugalský fotbalový film.

Malý Cousteau

Malý Cousteau

Českým zástupcem v pásmu bude dobrodružný příběh Jakuba Kouřila Malý Cousteau. Krátké filmy pro děti a jejich rodiče se budou promítat v sobotu 17. ledna v Biu Oko a v neděli 18. ledna v kině Aero, vždy v 15 hodin,“ říká koordinátorka sekce Prague Shorts dětem Anna Purkrábková.

aeroškola

Program Prague Shorts dětem pořádá Festival krátkých filmů Praha ve spolupráci s Aeroškolou. Obě kina dětská pásma s workshopy pod vedením zkušených lektorů připravují pravidelně.

připravil: JG, totalfilm.cz
zdroj: Zuzana Janáková, Film Servis Festival Karlovy Vary, a.s.

  1. […] O víkendu je pro malé návštěvníky připraven speciální program Prague Shorts dětem. Koná se v Bio Oko a kině Aero a více si o něm můžete přečíst zde. […]

Comments are closed.