Recenze | Mortdecai má velké hvězdy – nestačí to

Další adaptace klasických knížek. Ty byly v sedmdesátých letech nadmíru populární. Sérii knížek o podvodníkovi – šlechtici Charliem Mortdecaiovi napsal Kyril Bonfiglioli.

Velký potenciál. Potrhlý podvodníček má tvář Johnyho Deppa. Jeho nespokojenou manželku hraje Gwyneth Paltrow a sexuálně náruživého sluhu Paul Bettany. Mihne se tu i Ewan McGregor, Jeff Goldblum, Michael Byrne a další hollywoodské hvězdy první velikosti.

Mortdecai: Grandiózní případ (foto: Bontonfilm)

Mortdecai: Grandiózní případ (foto: Bontonfilm)

Režisér a scénárista David Koepp si v poslední době střihnul třeba zajímavý akčňák Expresní zásilka a napsal také scénář filmu Jack Ryan: V utajení. Mortdecai je tedy titul na první pohled mimo jeho běžný záběr a na výsledku je to docela znát.[Tweet “Mortdecai si hraje na Clouseaua, ale něco mu chybí.”]

Evidentně tady šlo o snahu dostat na plátna feeling inspektora Clouseau s nádechem Grandhotelu Budapešť. Umístění celého příběhu do současnosti nebylo úplně nejšťastnější. Hlavní hrdina má na sobě velmi retro kostým. Jakoby mezi ostatní hrdiny vypadl z říše pohádek. Pokud to má umocnit jeho lehce mimózní chování, dobře. Ale kooperace mezi herci a chemie příliš nefunguje. Je tu několik poměrně podařených akčních scén, ale u toho to končí. Povedených vtipů je velmi poskrovnu a většina hlášek působí přiliš křečovitě.

Mortdecai je jednoduše film udělaný na efekt. Pokud přistoupíte na nenáročnou a jinak celkem vkusnou zábavu, bude se vám film nejspíš líbit. Značnou kritiku si ale zaslouží promarněný potenciál a neujasněnost. Vše to leží na bedrech režiséra, který evidentně selhal na celé čáře. Chudák Johnny Depp, který film koprodukoval. Poslední dobou nemá na dobré projekty štěstí.

 • Režie - 25%
  25
 • Scénář - 35%
  35
 • Herci - 70%
  70
 • Vizuál - 70%
  70

Mortdecai: Grandiózní případ

Tento měsíc už podruhé promarněná snaha o dobrou knižní adaptaci. Velmi špatná režie. Přesto se dá film bez problémů přežít, pokud utlumíte velká očekávání umocněná velkými jmény v castingu.

50 %
Vaše hodnocení filmu: 4.0 (5 hlasů)
Sending
Jakub Gutt, totalfilm.czicon_csfd
foto/video: Bontonfilm © 2015

Mortdecai: Grandiózní případ
Mortdecai
Charlie Mortdecai (slovenský název)
Akční / Komedie
USA, 2015, 97 min
Premiéra: 29. ledna 2015 (Bontonfilm)

Režie: David Koepp
Předloha: Kyril Bonfiglioli (kniha)
Scénář: Eric Aronson
Kamera: Florian Hoffmeister
Hudba: Geoff Zanelli, Mark Ronson
Hrají: Johnny Depp, Ewan McGregor, Gwyneth Paltrow, Olivia Munn, Aubrey Plaza, Paul Bettany, Jeff Goldblum, Oliver Platt, Michael Byrne, Jamie Bernadette, Michael Culkin, Jonny Pasvolsky

Mortdecai_Grandiozni pripad - PLAKAT

 1. […] 1) Rock the Kasbah 2) Gunman: Muž na odstřel  3) Hacker  4) Unfinished Business (Nepovedenej kšeft) – v CZ vyšlo jen na DVD 5) Jem and the Holograms 6) Nesmrtelný  7) American Ultra 8) We Are Your Friends  9) Aloha 10) Mortdecai: Grandiózní případ […]

  Reagovat na tento komentář
 2. Visitor Rating: 5 Stars

  Reagovat na tento komentář
 3. Visitor Rating: 4 Stars

  Reagovat na tento komentář
 4. Tereza Válková 30.1.2015, 15:10

  Nesouhlasím. Film je hodně zábavný.

  Reagovat na tento komentář
 5. Visitor Rating: 1 Stars

  Reagovat na tento komentář
 6. Visitor Rating: 5 Stars

  Reagovat na tento komentář

Napište nám co si myslíte

Nebojte, Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Rating