Menu

TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
Infobox ikona

UŽ JSTE SI POSLECHLI NÁŠ PODCAST S REŽISÉREM PETEREM BEBJAKEM? MIMO JINÉ O NOVINCE SMRŠŤ NEBO VEDLEJŠÍ PRODUKT? NAJDETE HO ZDE.

Recenze | Mortdecai má velké hvězdy – nestačí to

Další adaptace klasických knížek. Ty byly v sedmdesátých letech nadmíru populární. Sérii knížek o podvodníkovi – šlechtici Charliem Mortdecaiovi napsal Kyril Bonfiglioli.

Velký potenciál. Potrhlý podvodníček má tvář Johnyho Deppa. Jeho nespokojenou manželku hraje Gwyneth Paltrow a sexuálně náruživého sluhu Paul Bettany. Mihne se tu i Ewan McGregor, Jeff Goldblum, Michael Byrne a další hollywoodské hvězdy první velikosti.

Mortdecai: Grandiózní případ (foto: Bontonfilm)

Mortdecai: Grandiózní případ (foto: Bontonfilm)

Režisér a scénárista David Koepp si v poslední době střihnul třeba zajímavý akčňák Expresní zásilka a napsal také scénář filmu Jack Ryan: V utajení. Mortdecai je tedy titul na první pohled mimo jeho běžný záběr a na výsledku je to docela znát.[Tweet „Mortdecai si hraje na Clouseaua, ale něco mu chybí.“]

Evidentně tady šlo o snahu dostat na plátna feeling inspektora Clouseau s nádechem Grandhotelu Budapešť. Umístění celého příběhu do současnosti nebylo úplně nejšťastnější. Hlavní hrdina má na sobě velmi retro kostým. Jakoby mezi ostatní hrdiny vypadl z říše pohádek. Pokud to má umocnit jeho lehce mimózní chování, dobře. Ale kooperace mezi herci a chemie příliš nefunguje. Je tu několik poměrně podařených akčních scén, ale u toho to končí. Povedených vtipů je velmi poskrovnu a většina hlášek působí přiliš křečovitě.

Mortdecai je jednoduše film udělaný na efekt. Pokud přistoupíte na nenáročnou a jinak celkem vkusnou zábavu, bude se vám film nejspíš líbit. Značnou kritiku si ale zaslouží promarněný potenciál a neujasněnost. Vše to leží na bedrech režiséra, který evidentně selhal na celé čáře. Chudák Johnny Depp, který film koprodukoval. Poslední dobou nemá na dobré projekty štěstí.

 • 25%
  Režie - 25%
 • 35%
  Scénář - 35%
 • 70%
  Herci - 70%
 • 70%
  Vizuál - 70%
50%

Mortdecai: Grandiózní případ

Tento měsíc už podruhé promarněná snaha o dobrou knižní adaptaci. Velmi špatná režie. Přesto se dá film bez problémů přežít, pokud utlumíte velká očekávání umocněná velkými jmény v castingu.

Sending
User Review
3.75 (4 votes)
Jakub Gutt, totalfilm.czicon_csfd
foto/video: Bontonfilm © 2015

Mortdecai: Grandiózní případ
Mortdecai
Charlie Mortdecai (slovenský název)
Akční / Komedie
USA, 2015, 97 min
Premiéra: 29. ledna 2015 (Bontonfilm)

Režie: David Koepp
Předloha: Kyril Bonfiglioli (kniha)
Scénář: Eric Aronson
Kamera: Florian Hoffmeister
Hudba: Geoff Zanelli, Mark Ronson
Hrají: Johnny Depp, Ewan McGregor, Gwyneth Paltrow, Olivia Munn, Aubrey Plaza, Paul Bettany, Jeff Goldblum, Oliver Platt, Michael Byrne, Jamie Bernadette, Michael Culkin, Jonny Pasvolsky

Mortdecai_Grandiozni pripad - PLAKAT

TotalFilm YouTube logoTotalfilm kanál TotalFilm Spotify logoTotalfilm podcast