Menu

TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
Infobox ikona

FESTIVAL NEJHORŠÍCH A BIZARNÍCH FILMŮ ZAČÍNÁ V PRAZE UŽ DNES. O FESTIVALU NARUBY VÍC TADY.

Febiofest letos ve spolupráci s Berlinale bude i chutnat!

Ve spolupráci s prestižním Berlinale připravil letos festivalový tým lákavou novinku. Na zmíněné áčkové přehlídce před časem vznikl koncept zážitkových projekcí. Culinary Cinema nabídne tři filmy s exkluzivní večeří, které připraví se svým týmem Zdeněk Pohlreich. Lístky zahrnující projekci a večeři ve filmových ateliérech Barrandov budou k dostání měsíc před festivalem.

z filmu Nejlepší recept

Už před časem festival oznámil největší letošní hvězdu, která do Prahy dorazí. Herečka a krom osobní účasti uvede také speciální výstavu svých obrazů ve Strahovském klášteře. Dorazí také režisér Zamilovaného Shakespeara John Madden, herec Jeroen Krabbé či italská herečka Alba Rohrwacher.

image

John Madden

Režisér John Madden na festivalu osobně uvede pokračování Báječného hotelu Marigold.Febiofest už tradičně nabídne i snímky z letošních Oscarů. Mimo jiné i Still Alice s Julianne Moore, Čarovný les s Meryl Streep, Hon na lišku nebo drama Mr. Turner.

image

Tilda Swinton a Alba Rohrwacher

Festivalový tým letos zaostří také na holandskou kinematografii.
Diváci mají stále možnost (do 27. února) přihlásit se a být vybráni do 33 hlavé festivalové poroty, které bude předsedat známá osobnost. Pokračuje i soutěž amatérských filmařů, uzávěrka je 15. února.

Více k programu prozradí organizátoři na tiskové konferenci 10. března.

připravil: MS, Totalfilm.cz
zdroj: M. Reková a vlastní zpráva

TotalFilm YouTube logoTotalfilm kanál TotalFilm Spotify logoTotalfilm podcast