Recenze | Kingsman je nářez a ultimátní zábava!

Kingsman na to jde pěkně zostra. Ale to u Matthewa Vaughna není žádným překvapením. Po úspěších s komiksovkami X-men: první třída a Kick Ass, přichází další nářez. A opět s inspirací v komiksových sešitech. Vítejte u tajné organizace Kingsman. Navenek se možná jeví jako mírumilovné krejčovství. Mění se ale na sklad nejmodernějších agentských hračiček a jejich zaměstnanci jsou schopni každé hrozbě dát solidně po tlamě. A to prosím s deštníkem.

Kingsman: Tajná služba (foto: CinemArt)

Kingsman: Tajná služba (foto: CinemArt)

Z Kingsmana jsme jednoduše nadšení. Uslyšíte ze všech stran, jak skvěle paroduje bondovky a jiné akční filmy, ale nenechte se zmást. Vaughn žádnou parodii nenatočil, jen je pořád svůj. Kingsman je spíš diváčtějším Kick-assem. Využívá přitom nejrůznějších filmových klasik, především Bonda. A přetaví je do tak neuvěřitelné smršti akce, vtipu a skvěle natočených scén, že budete mít o čem diskutovat ještě měsíc potom. A řekněte bez rozmyslu, který komiksový nebo akční film tohle dokáže?

Vaughn také skvělým způsobem buduje vztah k postavám a to takovým způsobem, že si toho ani nevšimnete. Nemohu vám prozradit zvrat, který to dokazuje, stejně jako nemůžu popsat dalších tisíc geniálních scén, nápadů a vtipů. Budete muset do kina!

Kingsman: Tajná služba (foto: CinemArt)

Kingsman: Tajná služba (foto: CinemArt)

Kingsman-mopsParádní je také casting. Colinu Firthovi uvěříte i v akčních scénách, taky se na ně poctivě připravoval a oceníte i chemii, která funguje mezi ním a jeho mladým učedníkem. Tím je nováček Taron Egerton. A je trefou do černého. Jeho přeměna ze skoro kriminálníka v uhlazeného Kingsmana je skvělá. Ústřední dvojice sice skvěle funguje, byla by ale k ničemu, nebýt nebezpečného superpadoucha. A tady končí a zároveň začíná veškerá legrace, neboť nastupuje šišlající Samuel L. Jackson a chystá se zničit svět. Dopomáhá mu k tomu sexy Sofia Boutella, která má ale místo nohou dvě velké břitvy a jak správně tušíte, několikrát je použije v kamerově vymazlených záběrech.

Kingsman boduje také atmosférou. Je sice krásně odlehčená, ale nepostrádá momenty napětí a překvapení. Pozoruhodný je také způsob, jakým Kingsman dokáže ladně přejít od komorního začátku k téměř celosvětové apokalypse. A vše díky skvěle se rozvinuté zápletce. Vaughn je svým pojetím absurdity a humoru nekompromisní, nikdy se ale nedostane za hranu. Někdy se k tomu schyluje, ale vše je pak překryto dalšími skvělými nápady a posunuto na úplně novou, originální úroveň (ohňostroje).

Kingsman: Tajná služba (foto: CinemArt)

Kingsman: Tajná služba (foto: CinemArt)

K akčním scénám patří také soundtrack. Kromě původní hudby je film protkán moderními songy, ale i starými vykopávkami a věřte mi, že když začne hrát Give it up od KC & The Sunshine Band, budete se minimálně usmívat od ucha k uchu.

Vaughn vytvořil neuvěřitelně příjemný film, kterému nebudou další zhlédnutí ubírat na atraktivitě. Naopak, bude zrát a je tu velká šance, že se snímek stane kultem. Rozhodně na to má.

Jak to vidí Jaroslav – 95%
Kingsman je film, o kterém ještě uslyšíme. Svou nevyčerpatelnou zásobou suchého, až absurdního homuru nejen pobaví. Ukazuje, jak by se dneska měly točit akční komedie – protože bojové scény si s humorem tykají (speciálně kostelní masakr). V rámci všemožných odkazů nezadržitelně pálí do aktuálních politických kauz i snahy o záchranu životního prostředí. Perličkou je třeba vražedkyně s noži místo nohou, která připomíná atleta Oscara Pistoriuse, souzeného za vraždu své manželky. Jak na konci párkrát zazní: není to „ten typ filmu“ – vyhýbá se klišé, seč mu síly stačí. A to nás baví! (Jaroslav Kejzlar)

Jak to vidí Sváťa – 100%
Samuel L. Jackson je šílenec, Colin Firth džentlmen, Taron Egerton není jen frajírek, Michael Caine je Michael Caine, Mark Hamill rozhodně nevypadá jako Luke Skywalker a Sophie Cookson je důvod, proč zachránit svět. Co se týče vizuálu a akce, můžu říct jen jedno. Že se na to prostě dobře kouká! Prostě pokud se chcete pobavit, utíkejte do kina! Kingsman je film, který paroduje vše možné, ale stejně je originální. (Svatoslav Hofman)
 • Režie - 95%
  95
 • Scénář - 100%
  100
 • Herci - 100%
  100
 • Kamera - 100%
  100
 • Hudba - 90%
  90

Kingsman: Tajná služba

Kingsman mi připomněl, proč miluji film a kino. Když jste v nacpaném sále a všichni se skvěle baví, k tomu vám hraje hudba a Samuel L. Jackson u toho ničí svět… Vaughn mě opět dostal. A vás dostane taky. Upalujte do kina. Skandinávská princezna čeká na to, až nás všechny odmění.

95 %
Vaše hodnocení filmu: 4.2 (6 hlasů)
Sending
Petr Račko, totalfilm.czicon_csfd
foto/video: CinemArt © 2014, 2015

Kingsman: Tajná služba
Kingsman: The Secret Service
Akční / Dobrodružný / Krimi / Komedie
2D + Imax 2D, české titulky
Velká Británie, 2014, 129 min
Premiéra: 19. 2. 2015 CinemArt

Režie: Matthew Vaughn
Scénář: Jane Goldman, Matthew Vaughn, Dave Gibbons, Mark Millar
Kamera: George Richmond
Hudba: Henry Jackman, Matthew Margeson
Hrají: Colin Firth, Taron Egerton, Samuel L. Jackson, Mark Hamill, Mark Strong, Michael Caine, Sofia Boutella, Jack Davenport, Sophie Cookson, Corey Johnson, Lee Nicholas Harris, Christian Brassington, Bjørn Floberg, Edward Holcroft

Kingsman Tajna služba poster

 1. […] čtěte také: Kingsman je nářez a ultimátní zábava! […]

  Reagovat na tento komentář
 2. Visitor Rating: 5 Stars

  Reagovat na tento komentář
 3. […] Recenze zdeBritský režisér Matthew Vaughn už dávno není známý jen kvůli svatbě s německou modelkou Claudií Schiffer. Do podvědomí filmových nadšenců i velkých producentů se zapsal díky produkování rychlých kriminálních komedií od Guye Ritchieho jako Sbal prachy a vypadni nebo Podfu(c)k. To, že umí i něco jiného než drsný humor, ukázal třeba v krásné pohádce Hvězdný prach, kterou také režíroval. I když v tomto filmu ukázal svojí jemnější a mnohem romantičtější stránku, sekání končetin mu zřejmě chybělo, proto se vrátil se superhrdinskou sérií Kick-ass podle komiksové předlohy od Marka Millara, ze kterého se rázem stal kultovní snímek, kde nechybí ani jedenáctiletá vražedkyně nebo umírající Nicholas Cage. Vlna nadšení se rovněž zvedla, když studio 20th Century Fox oznámilo, že Vaughn zastane post režiséra v dlouho očekávaném prequelu série X-MEN: První třída. Britský humor, krvavou řežbu i lásku ke komiksu mohl Vaughn zužitkovat zatím v jeho posledním filmu, box office hitu KINGMAN: TAJNÁ SLUŽBA, který se stal zatím jeho finančně nejúspěšnějším snímkem (404 milionů dolarů celosvětově!). Kritický i finanční úspěch se zasloužil o potvrzení pokračování, na kterém Vaughn už nyní scénáristicky pracuje, s velkou pravděpodobností se také vrátí jako režisér. Kromě klasického DVD a BD se můžete těšit i na elegantní boxset s BD, klíčenkou, otvírákem na láhve a pouzdrem na Oyster card (londýnská a funkční verze pražské Opencard). […]

  Reagovat na tento komentář
 4. Visitor Rating: 5 Stars

  Reagovat na tento komentář
 5. Totalfilm 1.3.2015, 11:30

  Visitor Rating: 5 Stars

  Reagovat na tento komentář

Napište nám co si myslíte

Nebojte, Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Rating