Menu

TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
Infobox ikona

NEJKRÁSNĚJŠÍ A NEJDOJEMNĚJŠÍ ANIMÁK ROKU? UŽ JSTE VIDĚLI TRAILER ROZZUM V DIVOČINĚ?

Recenze | Zvonilka si moc nezacinká – novince vládne kamarádka Fauna

Děti, váš kreslený kýč je tady a Disney v něm oživuje jednu ze svých klasických postaviček. Zvonilka toho sice moc nenacinká, ale její vílí kolegyně Fauna rozhodně patří k animovaným sympaťákům roku.

Zvonilka a tvor Netvor (foto: Falcon)

Zvonilka a tvor Netvor (foto: Falcon)

Rodiče si postesknou, protože nejnovější disneyovka jim moc zábavy nepřinese. Ale pokud na ni pošlou svoje malé ratolesti a mezitím si někde dají kávu, úspěch se zaručeně dostaví. Zvonilka hýří barvami, pohybem, navíc je v prostorovém 3D provedení (o jehož nutnosti bychom mohli vést spekulace znovu a dokola). Každopádně děti budou mít oči navrch hlavy.

Moment, Zvonilka ale není tím, kdo na plátně přes hodinu skáče, dělá takřka lidské grimasy a zachraňuje svého kamaráda Netvora. V příběhu má hlavní úlohu Fauna, děvče od rány a s dobrým srdcem. Její prostořekost a paličatost z ní dělá solidního sympaťáka. Určitě v porovnání se zbytkem nudně moralistické vílí tlupy.

Zvonilka a tvor Netvor (foto: Falcon)

Zvonilka a tvor Netvor (foto: Falcon)

Obrazová stránka je krásná, ale přeslazená jako cumel. Královniny šaty z tekutého (nejspíš) šampaňského nebo div ne duhoví králíčci jsou už upřímně trochu přes čáru. Zato lesní scény mají pohádkovou poetiku, a když se v nich odehrává třeba vílí hon na Netvora, animace je opravdu moc pěkná. Tvůrci si určitě zaslouží pochvalu i za zvládnuté rozuzlení. Film jednoduše končí, když má.

Zvonilka a tvor Netvor (foto: Falcon)

Zvonilka a tvor Netvor (foto: Falcon)

Český dabing bývá speciálně u animovaných filmů skvělý, bohužel tentokrát je místy zvláštní. Je jasné, že mezi vílami panují věkové rozdíly, ale svůj roztomile infantilní vzhled prostě nezapřou. Třeba hlas vílí královny dostala na starost žena v pokušení Eliška Balzerová. V porovnání se zjevem postavičky je to až komické. Ale je to záměr. Disney na národní verze svých filmů dohlíží a hlasy hledá co nejpodobnější originálu.

 • 60%
  Příběh - 60%
 • 70%
  Animace - 70%
 • 70%
  Hudba, písničky - 70%
 • 50%
  Dabing - 50%
65%

Zvonilka a tvor Netvor

Zvonilka a tvor Netvor nenudí. Především díky sympatické víle Fauně se jedná o příjemné pokoukání, které potěší hlavně děti. Efekt kýčovitého provedení na jejich mozečky je pak druhou stranou mince.

Sending
User Review
5 (2 votes)
Jaroslav Kejzlar, totalfilm.czicon_csfd
foto/video: Disney/Falcon © 2015

Zvonilka a tvor Netvor
Legend of the NeverBeast
Slovensko: Cililing a Zver-Nezver
Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Fantasy
USA, 2014, 76 min
Premiéra: 12. února 2015 (Falcon)

Režie: Steve Loter
Scénář: Kate Kondell
Hudba: Joel McNeely
Hrají v českém znění: Buk – Tomáš Vaněk, Čtenář – Jiří Ployhar, Fauna – Terezie Taberyová, Fury – Milada Vaňkátová, Chase – Jana Holcová, Iris – Kamila Šmejkalová, Královna Klarion – Eliška Balzerová, Léčitelka – Hana Krtičková, Mlženka – Klára Oltová, Morgan – Pavlína Kostková – Dytrtová, Nyx – Kateřina Petrová, Rozeta – Kamila Špráchalová, Vidia – Zuzana Říčařová, vypravěčka – Naďa Konvalinková, Zvonilka – Marika Šoposká, další – Marta Dancigerová, Anette Nesvadbová, Sandra Černobrinská, Andrea Daňková, Richar Müller, Petr Šmíd, William Valerián, Pavel Dytrt, Eliška Nezvalová, Martina Šťastná, Veronika Bajerová, zpívání – Jitka Charvátová, sbory vocal – Ondra Izdný, Lucie Novotná, Athina Langoská

Zvonilka Neverbeast poster A1

TotalFilm YouTube logoTotalfilm kanál TotalFilm Spotify logoTotalfilm podcast