Menu

TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
Infobox ikona

UŽ JSTE VIDĚLI TRAILER NA KRIMI THRILLER MIKI NATOČENÝ PODLE PŘÍBĚHU SKUTEČNÉHO ŠÉFA SLOVENSKÉHO PODSVĚTÍ? TADY JE.

Epičtí Avengers se vrací krotit Ultrona

Za pár dní vtrhne do kin další komiksový spektákl z dílny Marvelu. Avengers: Age of Ultron společně s Ant-Manem uzavřou tzv. fázi 2, která zahrnuje snímky: Iron Man 3 ,Thor: The Dark World, Captain America: The Winter Soldier, Guardians of the Galaxy, Avengers: Age of Ultron a Ant-Man. Všechno úspěšné blockbustery, které postupně rozvíjely zajeté marvelácké hrdiny (přidaly i pár nových) a spojí je opět do jedné velké komiksové události. Očekávání nejsou malá.

Avengers Age of Ultron plachta

Tony Stark sice ve trojce Iron Mana rozprskl všechna svá brnění ve velkolepý ohňostroj, ve vyvíjení ale dál nepolevuje. Nejenže pracuje na nových verzích zbroje, ale začne pracovat i na umělé inteligenci, která by měla světu přinést ochranu a hrdiny by tak vlastně nebylo vůbec potřeba. Podobnou akci kutili už v S.H.I.E.L.D.u, všichni ale z pokračování Kapitána Ameriky víme, že se to tak úplně nepovedlo. Stark se ale nedá odradit a stvoří umělou inteligenci Ultron. A jak správně tušíte, bude z toho pěkná paseka. Ultron se totiž dopídí, že jediný způsob, jak lidem pomoci, je úplně je vyhladit. Nastoupit tak musí hláskující četa v čele s Iron Manem, Kapitánem Amerikou, Thorem, Hulkem, Black Widow a Hawkeyem a dát věci patřičně do kupy.

Postupně budou muset spojit síly se sourozenci Quicksilverem a  Scarlett Witch, kteří posluhují Ultronovi a objeví se také Vision, což je Ultronův syn. Samotné postavy vám podrobně přiblížím v samostatném článku, Vision se však na chvilku objevil už na konci hlavního traileru Avengers a bude mít prý, stejně jako Hawkey (který v minulém díle moc nezazářil) klíčovou roli.
Epičnost společně s celosvětovým trendem temnoty se Avengerům nevyhla.

Avengers: Age of Ultron - Quicksilver a Scarlett Witch (foto Falcon)

Avengers: Age of Ultron – Quicksilver a Scarlett Witch (foto Falcon)

Druhý díl bude samozřejmě mnohonásobně akčnější, zahrnovat bude celosvětové měřítko a bude skutečně o něco vážnější a temnější. Nebojte se, o humor tu nouze nebude, režisér Joss Whedon, ale už před začátkem natáčení sliboval, že postavy si tentokrát s Ultronem šáhnou na opravdové dno. Dozvíme se i něco z jejich minulosti, díky schopnostem Scarlett Witch číst a pohrávat si s myšlenkami ostatních.

marvel-logoOd Avengers se kromě komiksového nářezu očekává další řada věcí. Mimo otevření dveří fáze 3, která příští rok odstartuje Kapitánem Amerikou: Civil War (kde si to mezi sebou vyřídí Iron Man a Kapitán Amerika) také obrovské finanční výsledky. Avengers se svou 1,5  miliardou dolarů patří mezi tři finančně nejúspěšnější filmy světa a drží celou řadu rekordů. Kromě otvíracího víkendu za neuvěřitelných 206 milionů, také donedávna drželi prvenství v nejrychleji dobyté miliardě – což jim zcela překvapivě minulý týden vyfoukl Vin Diesel s Rychle a zběsile 7. Odhady spekulují o otvíracím víkendu za 210 milionů, což by byl nový rekord. Netroufám si odhadovat, jestli se to druhým Avengerům skutečně povede, faktem je, že se tento rok budou pokladny kin otřásat v základech.

Bude následovat o víkendu: Přehled Avengerů + charakterové plakáty
Příští týden: Recenze | Co na film říkají v zahraničí | Soutěž s filmem | Rozhovory s herci

připravil: Petr Račko, totalfilm.cz
foto/video: Marvel/Falcon © 2014, 2015

TotalFilm YouTube logoTotalfilm kanál TotalFilm Spotify logoTotalfilm podcast