Menu

TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
Infobox ikona

NECHCE SE VÁM ČÍST? RECENZI NA FURIOSU SI MŮŽETE POSLECHNOUT V RÁMCI NAŠEHO PODCASTU ZDE.

Polívka a Mihulová v čerstvém teaseru nové komedie Domácí péče

V novém filmu Domácí péče představuje Bolek Polívka velmi osobitého manžela obětavé zdravotní sestry, kterou ztvárnila herečka Alena Mihulová. Ta tak jistým způsobem po více než 30 letech navázala na svou zřejmě nejznámější roli mladinké kolegyně Jiřiny Jiráskové ve filmu Sestřičky Karla Kachyni. V poslední době na sebe Mihulová nejvýrazněji upozornila jako manželka Jirky Luňáka (Ondřej Vetchý) v Okresním přeboru. 

„Vlasta je hodně podobná mně. Když jsem četla scénář, věděla jsem, že je to role pro mě. Navíc znám kolem sebe spoustu obětavých žen, které dávají druhým tolik energie, že už pak pro sebe žádnou nemají,“ popsala Alena Mihulová svoji roli manželky – pečovatelky. V roli jejího pragmatického svérázného muže si diváci užijí Bolka Polívku. „Je to takový ten chlap s dobrým srdcem, ale tvrdou slupkou, kterého Bolek zahrál skvěle, a navíc do role vnesl i svůj typický humor,“ dodal režisér filmu Slávek Horák, pro kterého je Domácí péče celovečerním debutem. Ústřední dvojici doplňují průvodkyně hlavní hrdinky světem alternativního myšlení Tatiana Vilhelmová a Zuzana Krónerová, dceru dvojice potom hraje Sára Venclovská.

Domácí péče

Domácí péče

Domácí péče se zábavnou formou zaobírá nejdůležitějšími životními otázkami, vtipně a přitom upřímně vypráví o konečnosti lidské existence a o tom, jak si s ní poradit. „Chtěl jsem vytvořit silný příběh se spoustou dojemných a vtipných momentů, film, ze kterého budou diváci odcházet rozhodnutí žít lépe, plněji a vnímavěji,“ vysvětlil režisér a zároveň scénárista a producent snímku Slávek Horák, který při psaní scénáře vycházel z vlastních zkušeností. „Moje máma dělala práci pečovatelky spoustu let, a i když to není její životní příběh, poskytla mi hodně inspirujících historek a postřehů,“ dodal Horák, který film, jehož premiéra je naplánována na začátek července, natáčel ve svém rodišti – Zlínském kraji.

připravil: AC, totalfilm.cz
foto/video: A-Company Czech

TotalFilm YouTube logoTotalfilm kanál TotalFilm Spotify logoTotalfilm podcast