Trailer na Batman vs. Superman se objeví v den premiéry Šíleného Maxe

Batman vs. Superman má dávno dotočeno a přesto jsme stále neviděli ani metr z filmu, byť  třeba jen jako krátký teaser trailer. Poslední zprávy hovoří o definitivním datu první upoutávky. Prý byla nakonec stanovena na den startu filmu Šílený Max: Zběsilá jízda, který přiveze do prašných pouští Toma Hardyho s Charlize Theron. Předělávka filmu, který před mnoha lety odstartoval definitivně kariéru Mela Gibsona vstoupí do našich kin 14. května. V USA o den později a v ten samý den (15. 5.) bychom tedy měli vidět první záběry z filmu Batman vs. Superman: Dawn of Justice. Původně se myslelo, že první video budou Warneři prezentovat na nedávném finále Super Bowlu. Ukázalo se ale, že to byla fáma.

Batman V Superman se tedy usídlil na konečný termín – 24. března 2016, odkud ho snad už nic nevyžene. Nedávno se dokonce objevila informace, že se film rozdělí na dvě části. Jedna měla být uvedena už 23. října 2015, pod názvem Enter the knight, druhá pak pod stávajícím názvem v již ohlášený termín. Informaci však vyloučilo několik představitelů studia a posléze i představitel Supermana Henry Cavill. Jistá šance, že se bude dělit, ale stále existuje, k oficiálnímu odhalení mělo dojít právě s prvním trailerem.

Batman vs. Superman Dawn of justice

Po dokončení epické trilogie o netopýřím muži Christophera Nolana bylo jasné, že se Batman někdy vrátí. Rok po něm přišel v režii Zacka Snydera Superman (Muž z oceli) a Nolan se na něm produkčně podílel. Nolan vždy tvrdil, že jím natočená trilogie je navždy uzavřená a Superman do ní nikdy nepatřil. Proto pokračování Muže z oceli přivádí Batmana úplně nového. Jak jistě všichni víte, zhostí se ho Ben Affleck, který byl v minulosti spojován s režií komiksového filmu.

Ben Affleck v kostýmu Batmana

Ben Affleck v kostýmu Batmana

Tato možnost stále visí ve vzduchu, a to nejpravděpodobněji s potenciální Batmanovskou sólovkou, která však nebyla oficiálně ohlášena, nicméně se o ní stále uvažuje. Batman v Superman představí několik ikonických postav DC comics, hlavní úlohu sehraje Supermanova nemesis, Lex Luthor, Wonder Woman a mihnout se má dokonce Flash nebo Aquaman. Film pak otevře dveře ještě většímu filmu – Justice League.

připravil: Jakub Gutt, Petr Račko, totalfilm.cz